» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10

Dobrý den, když si zakoupím Windows 10 a nainstaluju ho na současný počítač tak potom když třeba vyměním základní desku, půjde nainstalovat nebo budu muset koupit novou licenci?

Odpovědi na otázku

Záleží jakou licenci si koupíš. OEM je levnější, ale není přenositelná. FPP (krabicovka) přenositelná je - můžeš ji použít na jiném PC nebo po výměně desky, ale je o něco dražší.

Není pravda. Pokud koupí skutečnou licenci (ne z Aukra) a současně nedojde k rozpadu EU nebo Czexitu a současně necestuje mimo EU, tak je přenesení licence legální. Nikde není samozřejmě psané, že se zákone nezmění.Kruci, to je složitý jak převádění čapáku na děcka.

Pokud si koupíš toto, tak to jde bez problémů nainstalovat na nový HW:https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... Pokud koupíš levnější OEM, tak to sice jde také, ale vzhledem k tomu, že MS si to nemyslí, tak není úplně zaručeno, že to půjde jako po másle.

Díky moc