» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10

Lze nějakým způsobem aktivovat Windows 10, než jenom koupí? :D

Odpovědi na otázku

Jde, stačí mít licenci W7 nebo W8.1.

Mám Windows 7 ale nejde mi to když tam píšu ten key, tak to prostě nejde :/

A je legální?

Jak mám legální Windows 7 :)

* jj mám

A dáváte to na stejné PC? Tam kde byla aktivovaná win 7, nyní chcete aktivovat win 10, nebo to nahráváte na úplně jiný PC a cpete tam číslo z win 7, které byla již aktivována jinde? Byť třeba odinstalována. Druhá možnost samozřejmě nebude fungovat, protože tím porušujete licenci.

Od doby co skončil přechod na win 10 zdarma je toto možno provádět alel pouze s tím že je aktivována třeba lupa nebo některá z funkcí pro postižené,po přeinstalaci na win 10 je možno tuto funkci již vypnout. Funguje to naprosto spolehlivě, vyzkoušeno již ve více případech.

Nic takového potřeba není, funguje to stále stejně, jako před koncem "upgrade zdarma". MS pouze odstranil otravné upozorňování na upgrade a vymyslel ten žvást o postižených. Ale jinak se vůbec nic nezměnilo.

Jasně. Třeba níže uvedu příklad další možnosti:slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GXslmgr /skms kms.zive.czslmgr /atoNo a máš windows 10 aktivovaný.

Co to je toto?! KMS živě.cz? To běží aktivační server na Arduinu Kuby Čížka?

Ne, ne. Na Arduinu mu už běží webserver pro uživatele, co blokují reklamu na zive.cz a enkoduje tam video. KMS běží na jeho programovatelných hodinkách.

Jestli jde o nějakej starej sračkovitej notebook, tak si na něm s desítkama ani neprdneš.. Ale klíďo si je vyzkoušej.. V tom ti nikdo bránit nebude, ne..???

Nebude problém třeba ve verzi Windows 7 / 10 Home kontra Professional?

Alebo moze byt problem, ze tazatel skusa instalovat nejaky stary build, tie este kody z W7/8/8.1 nebrali.Treba aby to tazatel rozvinul, ze ako sa to chova, ked tam zada ten keyISO subory W10 treba stahovat vzdy z oficialnych zdrojov.

Podívejte se na fóra, pak na nejnovější video na YT od Czech Geek Studio a on vás ten upgrade na Win10 přejde

Nedal sem na strašení bubáky a hle, W10 mi fungují, jak mají. Samozřejmě, ne vše se mi líbí, viz automatické aktualizace či nemožnost si přes Windows Update vybrat, jaké aktualizace chci nainstalovat. Ale není to takový horor. Odpůrci W10 často přehánějí...

Nějak nechápu, co bys chtěl vybírat Jsou tam jen tři:Servicing Stack, Kumulativní aktualizace a Flash Player pro IE

Asi sem měl napsat, vybrat si jednotlivé aktualizace=kb+číslo. Myslel sem, že kdo nějakou dobu počítač používá, tak bude vědět, co tím myslím...Možná časem MS zase umožní, instalovat jen jednotlivé aktualizace a balíček aktualizací bude jen pro ty, kteří zrovna přeinstalovali Windows. Ale to je ve hvězdách.

Já bych byl spíš pro to, aby prostě aktualizoval tak, aby uživatelé vůbec nevěděli, že se něco aktualizuje, protože evidentně mají někteří uživatelé z aktualizací mindráky. Já aktualizuju dokonce i nějaké ty předběžné aktualizační revize (myslím třeba 14393.xxx, které nejsou ofiko) a nikdy jsem neměl s ničím problém.

Dokud aktualizace nebudou bezproblémové (a ty být nemůžou, protože MS nemá šanci otestovat všechny možné konfigurace počítačů/ntb), tak je logické, mít možnost manuálních aktualizací. Nemluvě o automatickém aktualizování ovladačů... V nadcházejí verzi desítek by snad měla být možnost, odložit aktualizace asi do 30 dnů, pro všechy verze desítek, takže pak už bych nemusel mít ani vyplé aktualizace a aktualizovat, až když diskuse nejsou zaplaveny problémy po aktualizacích.

Aut. aktualizaci ovladačů je možno zakázat.

Ano, to je pravda a taky to mám zakázané. Takže v tomhle případě není nutné vypínat Windows Update. Otázkou je, jak to opravdu funguje, jestli se i tak nestává, že stejně Windows některé ovladače aktualizuje...

Automatickou aktualizaci ovladačů nelze u současného sestavení úplně zakázat. Nebo jsem pitomec a nepovedlo se mi to (registry i nstavení v místních zásadách) - u notebooku Dell D830 s NVS135 dochází k aktualizaci driveru neustále - výsledek je ten, že po aktualizaci končí černou obrazovkou a staré ovladače přímo od nVidie nelze nainstalovat.

Já jsem to neřešil, protože mám Windows Update vyplý, což je jistota. Ale pitomec rozhodně nejsi, tak to má Windows blbě nastavené viz:https://365tipu.wordpress.com/2015/08/14/jak-ve-windows...

Jenže co dělat v případech, kdy je nový ovladač zdrojem potíží?

Kromě vypnutí aktualizací jsou jen tyhle možnosti:https://365tipu.wordpress.com/2015/08/09/jak-zabranit-d...

To nepomáhá. Zákaz aktualizace je funkční do doby, než vydají novou verzi ovladače a začnou ji distribuovat znovu přes WU.

Ja mam docela problem s tim, kdyz mi proste zavrou otevrene veci a restartuji pocitac. Jo, da se to porad rucne oddalovat (Win10Home) a nebo na proste automaticke aktualizace vypnout a aktualizovat kdyz se to hodi me (Win10Pro). A nebo muze prekopat svuj zpusob prace a kazdy den pocitace vypnout a rano zase vypnout...

* muzu prekopat... * a rano zase zapnout...

A co tak si nastavit dobu aktivního používání?

Má debilní limit - ono tam nejde nastavit dobu aktivního používání od 6 ráno do půlnoci - je tam limit 8 nebo 10 hodin.

Ale nesmysl, limit je 12 hodin a ať nevykládá, že dělá na PC déle. A když už jo, tak se zeptá, jestli restartovat a pak to jde odmítnout a nechat na později.

Což nemění nic na tom, že je to nesmyslně nastavené. Jsou dny, kdy jsem u počítače od šesti ráno do oběda a dny, kdy nevylezu z postele do odpoledne a sedím u něj do půlnoci. A zjevně nejsem jediný.

Pokud vím, tak upgrade zdarma je pro sedmičky a osmičky a pouze, pokud se stáhnou desítky pro zdravotně postižené. http://poslepu.cz/bezplatny-upgrade-na-wind...

jo, přesně tak, stačí v instalaci win 7 aktivovat třeba lupu.Po přechodu na win 10 lze vše provozovat již normálně.

Naco v 2016 nejaké Windows keď máš špičkové Linux distribúcie a aj steam s uz tisíckami hier pre Linux, video, programovanie, hudba všetko sa dá rovnako na linuxe. Windows je v podstate mŕtvy systém .

Dokud jedou Win 7, tak je to ještě v pohodě.. Linux ještě na řadu přijde .. a vedení MS si v budoucnu může tak akorát políbit pr.del.. S Win 10 to totálně posrali.. a lepší už to nikdá nebude..

Je třeba při instalaci windows 7 aktivovat třeba lupu, po přechodu na win 10 se už toto může deaktivovat.

Ani když to sem napíšeš 10x, tak to pravda nebude. Zkus si to bez lupy a zjistíš, že se nic nezměnilo. Upgrade zdarma stále jede. Jen už ne oficiálně.

Linux je sračka a sračkou zůstane.

To, že ho neumíte používat neznamená, že je sračka ne? Kdyby jste si vybral správnou distribuci, naučil se pár příkazů do terminálu, nebo používat package mananager, jako je YaST, zjistíte, že je ovládání ještě jednodušší než u Windows. A máte jistotu, že si nestahnete vira!

Není důvod pořád lidem cpát linux. Když budu chtít trabanta, taky mne nebude zajímat, že mi někdo bude furt cpár mercedes . At se to někomu líbí nebo ne, diky lepší podpoře hardwaru a softwaru je prostě Windows tutovka. U jiného OS, pokud budu chtít mít jistotu, že vše rozchodím, budu muset mít budto dual boot a nebo Windows ve virtuálním stroji. Ne každý chce používat dva OS, když stačí jeden...

Já mám openSUSE. Vše, co je potřeba mám, problémy s ovladači hardwaru nejsou. Na AutoCAD, SolidWorks a TotalCommander mám Wine.Vše jede jak má i bez druhého OS.

oSUSE je jedna z najlepsich, sam pouzivam Tumbleweed a nemusim uz nikdy nic reinstalovat, aktualizacie idu rychlo a bezbolestne.

Kdysi sem se právě rozhodoval mezi Linux Mint a openSUSE, vyhrál Mint s tím, že openSUSE si vyzkouším, až si pořádně Mint ošahám. A pak se rozhodnu, u čeho zůstat.

Ne vždy Wine vše vyřeší. Budto program ve Wine nefunguje správně a nebo se nespustí vůbec. Já hraju na tutovku a tím je dual boot či virtuální stroj.

"udto program ve Wine nefunguje správně a nebo se nespustí vůbec."S tím jsem se nikdy nesetkal.

No, nevím, zatím jsem nenašel Linuxovou verzi aby na ní bez problémů pracovali všechny programy které používám. Co se týče virů tak jsem od roku 1996 co používám a stavím PC ještě žádný virus nechytil a to používám pouze Windows Defender, a před tím Win, Security Essential, a ještě před win 7 vždy pouze nějaký free antivir. Jinak samozřejmě je možné že bych si na nějakou verzi Linuxu zvyknul, ale proč bych to dělal když mi na Win 10 běží vše naprosto bez problémů a pokud mi něčím naštvou tak se vrátím opět k win 7, na těch jsem nikdy problém neměl a navíc jak jsem již psal jinde bootují a restartují rychleji než win 10.

Byl sem mile překvapen, jak Linux Mint je intuitivní, nemusel sem nic složitě nahánět. Takže se ho naučit ovládat, bylo rychlé. Samořejmě, že na něm nerozchodím věci, které mám ve Windowsu. Za to ale nemůže Linux, ale nezájem vývojářů, programátorů a výrobců o Linux.