» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10

Ahoj upgradoval jsem z Windows 7 na Windows 10.A hned potom provedl čistou instalci systém beži dobře.Ale když ho zapnu tak se při logu microsoft sekne a musim ho restartovat.Pak az nabehne.Muže to byt tim že zakladni deska M4A78-AM už wind 10 nepodporuje tudíž neseženu chipset? ovladac zvuku jsem stahl a realtek taky. nic vic jsem nenasel..

Odpovědi na otázku

čorti znájut...

чорти?

Stale plati, ze HW by mal dozit s OS, ktory bol aktualny v danej dobe a na ktory ho konstrukteri vyladili.Vyrobca ovladace na Win10 nema:https://www.asus.com/Motherboards/M4A78AM/Help... (ked to samotny vyrobca vzdal, tak to nejaky driverbooster &company urcite nenahradi).

Stačí pohledat a dají se většinou ovladače najít.Mě běží Dell, který byl pro Windows Vista 32bit na Win10 64 bit a i čtečka otisků naprosto bez problémově.

Ked vyrobca prislusne ovladace na svoj HW nema, tak ich napisal kdo? DedoMraz?Ano, najdu sa ovladace na podobny hardver od ineho vyrobcu. Ale pretoze vyrobky nie su identicke, tak system potom blbne (asi tak ako pise autor v dotaze).

A když přešel tak před čistou instalací PC jel ? Ha.Hodně bych se divil, že když má drivery na Windows 7 64 bit tak tam nepůjde Win 10.Natahat drivery pro Win 7 a pak přes správce zařízení navést instalaci k nim.

Co se případně nenajde, tak hledat přes ID hardware

Individuální, klidně ti budou šlapat Intel desky z let 2008 - 9, ASUS nemá často problémy, výrobci ostatní a NB na to často dlabou a pak jsou problémy. Také se méně myslí na laciné desky (typicky 2 sloty RAM, 4x port SATA a málo PCIe x1, prostě ořezanky. Lepší a dražší desky jsou podporovány déle, řekněme kolem +2,7 litru. Prostě daň za cenu.

To je zajimave. Do vydani Win 10 by Tě ani nenapadlo odpovědět podobným způsobem. Ovladače pro daný system buď byly a pak to jelo, nebo nebyly a když to jelo, byla to spíše klika. Pak vyšel ten desítkový drek a najednou na to "dlabou výrobci HW" A to asi i tam, kde oficialně ovladače existují, ale je spraseny system, tak se můžeš stavět na hlavu a haluz je, když to jede i s oficiálnáma ovladačema

Co ti to dalo ten upgrade?

Pocit, že má najnovší OS

Taky jsem byl takový v době Visty, i když to byla beta. Ten technologický posun i přijemné GUI byl pro mě veliký skok i za cenu občasných problémů. Jenže na těch desítkách kromě bílých oken a plochého designu a grafiky z windows phone moc toho nevidím

myslím, že si si odpovedal sám..treba používať systém, ktorý je pre dané zariadenie určený a podporovaný výrobcom zariadenia..načo si komplikovať život zbytočnými inštaláciami..počítač má slúžiť mne a nie ja jemu a pokiaľ už neslúži ako má, vymením za novší

A co zkusit drivery od AMD pro chipset? Třeba: AMD Unveils Powerful NEW Catalyst 15.7 Driver for Intuitive Windows® 10 Experience across AMD APU and GPU Solutions