» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 záloha a obnova výchozích aplikací

Zdravím, ani po týdnu zkoušení nemohu přijít na to jak zazálohovat a obnovit na přeinstalovaném systému již nastavené asociace souborů Vůbec nepomůže záloha/obnova položky v registru :HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExtsTaky jsem zkoušel : Dism.exe /Online /Export-DefaultAppAssociations:C:\AppAssoc.xml a Dism.exe /Online /Import-DefaultAppAssociations:C:\AppAssoc.xmla nedaří se. Pořád se např. jpg otevírá v defaultním programu fotky.... a videa v programu Filmy a TV pořady. Prosím jak tedy úspěšně zazálohovat a obnovit případně přenést již jednou nastavené otevírání souborů určitými programy?

Odpovědi na otázku

Bitovou kopií.

Díky za radu která to jistě řeší , ale nepotřebuji zálohovat/obnovovat celý systém. Potřeboval bych kvůli přenesení na NB jenom potřebné položky v registru...

Tohle je na W10 úžasné, s jakou vytrvalostí ty asociace věčně mění podle své nejchytřejší filozofie. Stačí obyčejná aktualizace Acrobat Readeru a W10 už si mezitím PDFka přeštelují na Edge. Podle mne si W10 budou trvale svéhlavě vnucovat asociace na své aplikace. Jestli to někdo umí zlomit, rád se přiučím.

Je třeba používat správnou edici (W10 LTSB).

Ano, Windows 10 LTSB je tou nejlepší edicí, jaká kdy spatřila světlo světa. Klíďo bych tu edici koupil.. i kdyby její cena přesahovala cenu více jak 4 tisíc kaček. Dal bych za ní i 6 tisíc.. Ovšem tahle edice není oficiálně k dosažení pro obyčejného uživatele. Je to edice pro firmy - zasraná hromadná licence aktivovaná skrze KMS.. A na takovou licenci s průběžně obnovovací aktivací každého půl roku skrze KMS seru..

Alespoň kdyby byla někde popsaná úprava registru, kterou by se chování přiblížilo LTSB.

No, to by bylo příliš "odvážné", nicméně nastavení jako "výchozí programy", "asociace souborů" a další jsou běžně uloženy v registru. Neměl by proto být problém si příslušnou větev uložit a posléze obnovit. Nápověda: Celá větev (hive) aktuálního uživatele je v souboruC:\Users\jméno_uživatele\ntuser.datTazateli jde zřejmě o to, že W10 po každém "povýšení" buildu vrátí vých. programy na defaultcož je otravné. Pokud si zálohuje výše uvedený soubor, stačí ho po updatu OS obnovit a restartovat. Výchozí programy nastavené uživatelem budou zpět...

Problem ale muze nastat, kdyz nova verze zmeni strukturu te dane vetve registru

Tak zkus si předělat verzi Enterprise na verzi LTSB. Není to složité a dá se to zvládnout. V licenci snad není problém??

Mám opačnou zkušenost. Win 10 verze 1511 byly instalovány na 4 PC a nastaveny dle přání uživatelů. Po přejití na verzi 1607 jsem byl velmi překvapen, že se ŽÁDNÉ z mých nastavení, ani OS, ani asociace, nezměnilo. 2 PC později přešly na verzi 1703 a kromě velikosti systémováho písma opět žádná změna v nastavení. Toto platí i po aktualizacích dodnes.

Tak mě napadlo, jestli asociace nejsou ovlivněny nastavením "výchozích programů", takže i po přenastavení asociace se to prostě vrátí na ten SW, kterej je nastaven jako "výchozí". Ale asi je to volovina ...