» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 vyžaduje produktový kód

Dobrý den Mám menší problém v době kdyz bylo možné si bezplatně stáhnout software windows 10 jsem si ho nainstaloval na flash disk za účelem kdybych někdy v budoucnu potřeboval windows 10 tak abych ho měl Dnes jsem se pustil do obnovy jednoho počítače po bratrovi. Hdd disk byl formátovány tak jsem připojil boot se softwarem a vyžaduje to po mě produktový kód který samozřejmě nemám Nevíte někdo jak se to dá obejítps funkcí nemám kód jsem použil a nefungovalo zo//upraven titulek z nekonkrétního "Software"//

Odpovědi na otázku

Windows nikdy zadarmo nebyly. Zdarma byl jen upgrade ze 7 či 8 na 10.Na flashku jste si to nenainstaloval, tam jste si nahrál jen instalačku, která je vám k ničemu. Ostatně dneska si ji "zdarma" můžete ze serverů Microsoftu nahrát zrovna tak, jako tehdy.

A neexistuje nějaký způsob jak windows zkopírovat z jiného počítače nebo ho někde ž internetu nainstalovat nový

pokud se ptáš jak nainstalovat pirátskou verzi něčeho, co by sis měl správně koupit, tak jsi na špatné poradně.

mě nejde o pirátskou verzi mě jde o jakýkoliv druh windowsu klidně i xp

a další věc je že na tom počítači předtím windows 7 byl zezadu je i produktový kod tak jestli není nějaká oficiální možnost někde ho od microsoftu legálně nainstlovat

Takže licenci máte? Tak kde je problém? Zadejte ji.

Máš klíč a snad i licenci, OK. Někde si sežeň instalační médium odpovídající licenci a instaluj. MS instalačky W7 ke stažení volně nedává, u OEM tě odkáže na prodejce... Zeptej se ve svém okolí jestli ti někdo médium půjčí, je to lepší než stahovat z různých sdílecích webů

Instalačky Win7 přímo od MS k dispozici zde: https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

"Upgrade zdarma" stále běží, jen už ne oficiálně. Nainstaluj W10 ve stejné verzi jako máš klíč k W7 (tedy nejspíš Home) a mělo by to tím klíčem jít normálně aktivovat.

Windows nemá verzi zdarma! Vždy se musí koupit. Jediné licence poskytované "zdarma" jsou většinou v rámci nějaké podpory, jako např. školní licence, atd. K těm má ale přístup jen student té školy, která se do programu zapojila. Nikdo jiný!Jinak pokud to zase nějak nezměnili, tak se při instalaci windows 10 nechá zadání licenčního čísla přeskočit. Windows potom 30dní funguje normálně, jen to s tím číslem otravuje. Po uplynutí této lhůty to prý funguje nějak omezeně pořád, ale osobní zkušenost nemám, a ani nevím jak je to omezené, či jak to vlastně funguje/nefunguje. Takže tohle berte s rezervou.

Ne, po uplynutí 30 dní nefunguje Win omezeně, ale odmítá i nabootovat.Dá se ale v průběhu těch 30 dnů registrovat jako insider. Tím se win dočasně aktivují a fungují až do vydání dalšího buildu+několik dalších dní. Po té dojde k deaktivaci a win nejde dále používat. Pokud se ale poctivě upgraduje na každý nový build, vždy dojde k reaktivaci a Win10 se dá provozovat zcela zdarma, zcela legálně, nikoli ale zcela bez rizika (ostatně, jsou to testovací, někdy dost nestabilní verze)

Žádné Windows zdarma nejsou! Takže pokud je nemáš koupené, bude to vždy pirátská verze.

Pirátské Windows jsou jakékoliv nainstalované a aktivované, aniž bys měl licenci. Legálně zdarma nejsou ani ty XP a bohužel nejdou běžně XP ani koupit (jako že vím o víc lidech, co by je za nějakou rozumnou cenu vč. vědomí absence ofic. podpory klidně koupili).Pokud máš licenci na Win7, tak je nainstaluj a pak upgraduj na Win10, což je zdarma a legální.PS: já osobně bych si radši nechal ty W7, ale pokud po Win10 tak toužíš, posluž si.

Tady ta oprava dopadne špatně... Prosím dej to někomu, kdo tomu rozumí. Sám pořádně nevíš, co chceš, beztak ten klíč máš na bedně a ani o tom nevíš...

Tak 1. Pokud myslíte jako počítačovou skříň tak to vím že tam to číslo je a psal jsem to sem i2. Očekával bych kdyz si člověk koupí počítač s licenci a ž nějakého důvodu si sfprmatuje primární disk a tak stejně bude mít možnost si os přímo z ms nainstalovat a jenom zadat produktový kód který je napsaný zezadu na pc

?????? Tak v dotazu píšete, že instalačku máte ale nemáte licenční číslo. Teď zase že máte číslo, ale nemáte instalačku. Sakra už si vyberte.Veškeré vaše příspěvky jsou zkomolené, matoucí a ještě nudnější než palubní časopis belgických aerolinií! Jen napište srozumitelně o co vlastně jde? Takhle se radit nedá.

Máš-li product key na Win7, stáhni a vytvoř si instalační USB s aktuální verzí Win10 v.1703, pokud to tvůj PC zvládne. Při instalaci W10 zadej klíč z W7, musíš hlavně dodržet správnou verzi HOME nebo PRO. Upgrade z W7 na W10 již sice není zdrama pro všechny, ale pokud se "prohlásíš za handicapovaného", tak na něj máš stále nárok zdrama. Technicky je to jedno.

jenom doplním, nedělej žádný upgrade, udělej rovnou čistou instalaci W10!

Ok dik dneska už na to nemám po 4 hodinách nervniho triskani do stolu náladu tak snad zítra se zadaří:)

Tak tady máš ještě odkaz na stažení W10, abys nemusel pracně hledat:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Dik

Čo mu to radíš ? Oprařite/kúpte si klíč WIN10 ! Ktorý on nemá! Ve´d vidíš , že ti ďakuje za niečo čo nemá ! Keď si nenainštaloval WIN10 v povolenom čase , dnes to už nemôže . Iba kúpiť.

Ozaj? Použijem v starom OS pomôcky pre hendikepovaných - lupa, veľké ikony, čítanie a nainštalujem a pri inštalácii (ak sa náhodou bude pýtať) tak potvrdíš používanie týchto pomôcok a Win10 budú "talianske" - satarmo.Stále to ešte platí:http://technet.idnes.cz/upgrade-na-windows-10-je-...

Ja myslim, ze stale staci pri instalacii W10 zadat kod zo stitka W7/W8 a aktivuje sa to aj tak bez zasahu uzivatela po instalacii.Ani netreba priznavat, ze som hendikepovany ani nic podobne.:)

V podstate.... M$ je to celkom jedno - ešte aj radi budú... veď takto sa im zvyšuje číslo nainštalovaných desiatok vo svete.....

Tiez to tak chapem a tiez si to tak myslim.

Človek fakt žasne nad invenciou malého českého/slovenského truhlíka! Pokial viem tak WIN10 bol "zadarmo" pre majiteľov WIN7 a 8 ktorý ich mali naiinštaloné v PC a mohli si zadarmo vymeniť pochobnú WIN 8 za lepšiu WIN10. Ale o nejakom odkladaní na horšie časy sa tam nehovorilo. Nakoľko to aj MS robil iba zo zištných dôvodov , potreboval sa zbaviť nekonečného zaplatávania viacerých OS /finančne náročných/ a sústrediť sa na jeden. Či sa im to podarilo ? Nech si každý povie sám. A tu s objaví jeden po pár rokoch čo opajcoval WIN10 na USB kľúč a diví sa , že potrebuje produktový kľúč? Amnestiu na ukradnutý softwer MS nikdy nevyhlásil ! Kúp si softer a budeš mať aj kľúč!