» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 verze 1803

Dobrý den,Chtěl bych se zeptat jestli je dobré aktualizovat Windows na nejnovější verzi 1803Četl jsem že tam byli nějaké problémy.Dělal bych čistou instalaci.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Však si tu prečítaj príspevky - koľko je s tým problémov.

Jestli je to dobré musíš rozhodnout sám. Když chceš mít jistotu, tak si udělej image současného disku a když se ti nová verze nebude líbit, tak tam vrátíš tu starou.

Čistá inštalácia je zlozvyk. Dobrý admin vie udržať systém v chode bez reinštalácií. Čo sa týka 1803.od 17.5.2018 sú k dispozícii ovládače na GPU fy. nVidia vo WHQL verzii s pifpiroy Windows 10 redstone4, čo bolo pôvodné kódové meno prw to, čo sa volá April.2018 update a je ním build1803.AMD má ovládače so základnoy podporou April 2018 update od 30.4.2018 A za 90% problemov boli zodpovedné ovládače, ktoré nepodporovali tento update

Nepodporovane ovladace ? Ani ne. jen nVidia vydala vadne ovladace a ty se pri upgrade instalovali. Takovy nestastny soubeh. Tytez ovladace nVidie delaji problem i na starsich Win, projevuje se to stejne.Win 1803 dokaze bezet i se starsimi ovladaci VGA. Jsou lidi pouzivaji ovladace pro Vistu, pac pro jejich VGA novejsi nejsou - a funguje.

Každá nová/stejná verze Windows je jako bonboniéra. Nikdy nevíš z kterého bonbónu se po*ereš. ☺

Důležitá data měj zálohovaná (dobrý zvyk v každém případě). A směle do toho. Taky si tyhle updaty radši dělám sám, ať si to ohlídám. Stejně by dřív nebo později přišel sám. Nevím co s tím dělají ti, co jim to nejde. Na všech PC, kde jsem dělal update, proběhl bez větších problémů. Jestli máš notebook, tak doporučuju zlepšit chlazení přídavným větrákem. Zvlášť pro staré notebooky se slabými CPU je to náročnější a přehřívaly se mi.

Vo firme test 100 PC z 800 prešlo na novú verziu a na dvoch bol problém, ale spôsobilo ho DLLko Esetu. Neboj sa, ozývajú sa iba ľudia s problémami a potom si ostatní myslia, že je to problém aj keď milióny iných nemajú problémy.

Ostatok zatiaľ držíme na staršej verzii a postupne prejde ďalšia stovka.

Ano, nejcastejsi problem pri upgrade:- nekompatibilni antivir- zastaraly BIOS / sestava- zastarale ovladace- "tuzitka" typu ASC, CC …MP

a zvysnych 700 z tych 800 spustilo countdown v arabcine a kazdu chvilu sa odpalia....