» Poradna » Počítačové sítě

Windows 10 verze 1803 nelze přidat do domény

Dobrý den, po instalaci Win 10 Pro verze 1803 nelze přidat PC do domény. Pokud je instalována verze 1709 tak vše proběhne OK. Stejně i u PC s WIN 7. Prosím o radu. Děkuji

Odpovědi na otázku

Nenainstaloval jste verzi Home?

Ne WIN 10 Pro verze 1803. Děkuji

Co to znamena nelze..?Hlasi to nejakou chybu,nebo tam chybi ta moznost pro pridani do AD..?

Dobrý den, je instalována čistě WIN 10 pro verze 1803. Při pokusu a přihlášení do domény vyskočí hlášení "Nelze kontaktovat řadič domény služby active diractory (AD DC) pro doménu …" Pokud provedu instalaci WI10 pro verze 1709 tak PC do domény přihlásit jde. Děkuji.

Omlouvam se, prehledl jsem to Pro. Zrovna minukly tyden jsem 1803 do domeny pridaval. Tohle vypada na nejaky problem se siti, nedostupny DC, neblokuje to nejaky firewall? Nebo problem s DNS?

Jde pouze o jinou verzi WIN 10 . Pokud přihlásím do domény 1709 a provedu upgrade na 1803 tak vše funguje včetně přihlašování do domény. Pokud ovšem takto fungující PC (Win 10 Pro ver. 1803) z domény odeberu, již ho tam zpět nepřidám.

Vetsinou tam je i nejake cislo chyby. Pripadne doporucuju najit si konkretni log tykajici se pridavani do domeny, byva tam daleko vice informaci. Z duvodu bezpecnosti se z Windows postupne odebiraji nektere moznosti komunikace v domene - pak je treba rucne upravit nastaveni, muze to byt tim.

stiznosti na to ze 1803 nejde pridat do domeny je plnej net. MS dela mrtvyho brouka a radi samy nesmysly co nefungujou nebo problem popira.

Ještě doplňuji, doménu mám na Windows Server 2008 SP2

ak mas domenu v tvare "domena" tak skus ešte cely tvar "domena.local" a pod. - neviem ako to je u vás.

známý problém.. taky jsem s tím nedávno bojoval na WIn server 2016 + Win10 1803. Tenhle postup mi fungoval :Na doménovém serveru nebo stanici kde jsi jako domain admin spustit příkaz..djoin /provision /domain "jmeno domeny" /machine "JmenoPridavanehoPC /savefile JmenoPridavanehoPC.txtNa PC přidávaném do domény pak zadat...djoin /requestODJ /loadfile JmenoPridavanehoPC.txt /windowspath %systemroot% /localos.. pak PC restartovat a je v doméně.MS něco ve Win10 1803 podělal a zřejmě to už nehodlá opravit. Ani sem nemůžu napsat jak bych ty KOKOTY správně nazval.

Na serveru se mi ten soubor podařilo vytvořit. Na stanici ale po spuštění příkazu DJOIN hlásí "The offline domain join request failed: 0x2e4.Požadovaná operace vyžaduje zvýšená oprávnění." Jsem přihlášen jako administrátor. Nevíte co dál?

Aktualizovat WIN. Poslední aktualizace 1809 z podzimu tuto chybu odstraňuje.

Dobrý večer,děkuji všem za radu. Osvědčilo se mi oprava registru:vyhledat HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Netlogon\Parameters a přidat proměnnou REG_DWORD (32-Bit) pojmenovanou AllowSingleLabelDnsDomain s hodnotou 1. Pak přihlášení do domény proběhne. Děkuji

Aha, Single Label Domain. Proto mi to slo a Vam ne.

me tohle rozhodne nezabralo a musel jsem pouzit rucni metodu přes djoin a export/import souboru.

pokud máte doménu na WSvr2003/2008 musí se povolit protokol SMB 1 na Windows 10Ovládací panely - Programy a funkce - Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows - Podpora pro protokol sdílení souborů SMB 1.0/CIFS - Klient SMB 1.0/CIFS

Zkuste v pokročilých nastaveních síťového adaptéru zrušit zaškrtnutí u IPv6. U mně to problém vyřešilo.