» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 upgrade

zdravím momentálně mám problém z windows update a bylo mi řečeno že mám přeinstalovat windows 10 pomoci media creation tool ale bojím se že stratím všechna data (mám je zálohované) a proto se ptám když zadam zachovat osobní soubory a aplikace tak mi to komplet zachová hry programy složky.... atd jenom to vymaže windows 10 a pak znovu nainstaluje? bez nějaké ztráty

Odpovědi na otázku

Ano, vše zůstane.

pardon překoukl jsem se myslel jsem, že updatujete starší verzi win.

pises, ze data mas zalohovane. Takze boot z instalacneho media, formatovanie celeho disku = zmazanie uplne vsetkeho, instalacia noveho windowsu, vratenie dat, nova instalacia plikacii. To je najlepsi postup pri instalacii windowsu.

děkuji za odpovědi

Pokud máš data zálohované bezpečným způsobem, tak je neztratíš. Každopádně pokud ti někdo zkušený řekl, že je potřeba windows přeinstalovat, tak bych rozhodně neexperimentoval s nějakým částečným zachováním dat, protože tím můžeš nechtěně zachovat i ten problém. Takže od nuly, kompletně vše vyčistit. Respektive stačí při instalaci zvolit odstranění všech dat a souborů.