» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10, upgrade, nový klíč

Dobr den,aktuálně používám w7 prof.. Po dlouhé době se chystám konečně přejít na w10. Zajímalo by mě jak to celé vlastně je a bude. Vím, že si na w10 můžu upgradovat z w7. Ale co když se třeba za rok rozhodnu si přeinstalovat celý PC nebo si pořídím nové PC. Budu muset o5 nainstalovat w7 a pak udělat upgrade? Což mi přijde jako blbosti když podpora upgradu bude končit někdy v září. Nebo dostanu nový klíč pro w10 a budu pak moc už rovnou instalovat w10 a zadat jen klíč? Nebo bude pro w10 funkční klíč co byl k w7?..Pokud dostanu nový klíč k w10 musím si o něj nějak požádat? Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Předpokládejme, že máš OEM verzi, která je vázaná na počítač. Při upgradu z Win7 na Win10 dojde k aktivaci systému automaticky, poté je nejlepší si stáhnout instalačku Win10 a provést čistou instalaci. Při čisté instalaci se přeskočí krok s aktivací, systém se nainstaluje a pak aktivuje automaticky. Takže budoucí reinstalace na stejném počítači nejsou problém. Největší jistotou je se hned po upgradu přihlásit na MS účet. Nový komp = nové Windows.

Mám přenositelnou licenci. Proto jsem uvedl i možnost přesení na nový PC. Mám v plánu koncem roku trochu současnou sestavu vylepšit.

Tak to máš smůlu. W7 sice můžeš dát i na ten nový stroj (máš přenositelnou), ale W10 ne. Pokud upgraduješ aktuální PC na W10, bude na něm W10. Ale do nového na konci roku už to nedáš, protože to je jiný PC a bezplatný upgrade končí v polovině roku. Takže neuděláš ani upgrade z W7 > W10. Pokud MS termín neposune, tak na nový PC buď dáš ty W7 nebo si budeš muset koupit W10.

prenositelná sa po upgrade zmenila na OEM..ak sa neskôr rozhodneš urobiť upgrade na inom PC, tak to pôjde, ale nikto nevie či stále zdarma, Microsoft sa k tomu ešte nevyjadril..v každom prípade môžeš používať bud 7 alebo 10, nie oba naraz..upgrade sa dá vykonať rovno čistou inštaláciou použitím product key z W7, takže nemusíš mať W7, urobiť zdlhavy upgrade a potom ešte čistu inštalaciu

Z přenositelné licence W7 se po přechodu na W10 automaticky stane OEM licence vázaná na základní desku !Tedy rada je jednoduchá-nepřecházet.

Ale prd. W7 bude stále stejná a může si ji dát kam chce. Nepřenostitelná bude jen licence k W10. Pokud ale starý PC s upgradovanými W10 zruší, může na nový zase svůj W7 nainstalovat. Upgradovat na W10 může ale jen do července.Toto je obecně šířený blud. Krabicovku W7 ti nikdo nevezme.

Reaguješ rychleji než já na mobilu

Dobře, ze 7 přejde na 10ky a má jako OEM licenci vázanou na desku. Když však například po 2 letech bude dělat upgrade desky, tak o W7 nepřijde. Jen asi nebude možné zdarma přejít na 10ky. Ale přenositelná licence W7 bude platit stále.

Presne tak, aj ked je v tom zmatok, nakolko veskere informacie ohladne tohoto sa daju dohladat iba na forach MS.Aspon ja som nic oficialne nevidel.Este dodam, ze po 2 rokoch ked bude instalovat W7(ci uz za ucelom upgrade na 10 alebo nie), bude asi nutne aktivovat pomocou telefonatu na Aktivacnu linku, nakolko sa moze stat, ze dana licencia, aj ked je Retail bude na MS aktivacnom serveri bloknuta ako uz aktivovana OEM.

Pokud nové PC, tak do 29. července 2016 a to na něj můžeš rovnou instalovat W10 a zadáš do nich původní klíč z W7.

ja si myslím, že ten upgrade bude bezplatný aj naďalej, ale u Microsoftu človek nikdy nevie :D

Dodatek - musíš dodržet stejnou edici: home/home, pro/pro, atd., ale místo 32bit můžeš instalovat 64bit.

u W7 boli verzie Starter, Home Basic, Home Premium a tie urobia upgrade na W10 Home a verzie Professional a Ultimate urobia upgrade na W10 Pro

Vykašlete se na vadné desítky, nic tím nezískáte. Držte se osvědčených sedmiček jak dlouho to půjde.

Drž se starejch sedmiček,pokud budeš hrát hry a mít nové funkce,tak ty starý sedmičky jsou odepsaný a podpora končí za pět let...Desítky nejsou vadné,kdo to tvrdí,tak je vůl.Mám je na druhém pc a vždy bez problémů,pokud máš fast ring,tak se nediv...

Logika typu "mě to na jednom PC funguje a proto to musí fungovat všem, pokud ne tak jste kok*ti" je velmi častá, ale bohužel není správná.

Takže by pro bylo úplně nejvýhodnější prodat tuhle licenci dejme tomu za 1000.- a rovnou koupit W10? Pořád mi přijde lepší investovat teď 2000 za w10 než nechat propadnout upgrade a pak to zkoušet prodat w7. I když vlastně by se pořád dali za tuto cenu prodat, protože kdo by nebral legální systém za tuhle cenu, když nový stojí 3x tolik.

Pokud prodáš W7 Professional za 1k, tak doplatek není jen 2k. W10 Pro totiž stojí podstatně více. OEM (nepřenositelná):http://www.czc.cz/microsoft-windows-10-prof... Krabice (přenositelná):http://www.czc.cz/microsoft-windows-10-prof...

Ajo mě nedošlo, že při upgradu bych měl pro verzi. Celkem by mě zajímal jaký by byl rozdíl mezi w7prof. a w10. Přece jen jsem si kupoval verzi prof., protože cenový rozdíl mezi home a prof. byl asi 300.-. Takže jsem si radši vzal ty lepší, ale nemyslím si, že bych nějak plnohodnotně doma tuto verzi využil, takže při nákupu bych asi volil jen w10, které stojí právě 3000...

Hlavně si ty desítky nezapomeň, než je koupíš, vyzkoušet (můžeš zkoušet 30 dní, jde to 3x rearmovat takže máš 120 dní na zkoušení...).

Mám už je vyzkoušený v ntb... používám je tam skoro půl roku a nemohu si stěžovat. V Pc jsem na to neměl moc času řešit. Musím zálohovat savy her o které nechci přijít projít celý disk, kde mám jaký screen a další blbosti co jsem si omylem uložil na systémový disk nebo se tak ukládají samy. Snažím se mít všechny dokumenty na druhém disku, abych mohl systém kdykoliv přeinstalovat, ale u her se mi zatím moc nepodařilo tento problém vyřešit a některé se mi prostě ukládají tam kam nemají nebo spíš kam nechci aby se mi ukládali. Teď budu měnit zdroj kvůli budoucímu upgradu PC tak rovnou celý PC vyčistím jak hardware (ten čistím aspoň jednou za 3 měsíce) tak i software, který až tak moc často nečistím.

Zda potřebuješ Pro verzi, musíš vědět ty. Já předpokládal, že jsi měl ke koupi nějaký důvod a tedy že ji potřebuješ i u W10. Pokud tě ale žádný důvod nenapadá, tak ji určitě nepotřebuješ.

K home verzi se nelze připojit pomocí vzdálené plochy, nefungují v doméně, nemají integrované šifrování. Pokud tyto funkce nepotřebuješ, stačí ti home.

To opravdu nepotřebuji.... Vystačím si se stardartni verzí.. Děkuji za vaše názory a rady celkem mi to pomohlo..