» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 The Next Chapter (rozporuplné pocity z keynote)

Tak po dnešní konferenci Microsoftu jsem velice zmatený a zároveň zklamaný. Nevím jak vy, ale dle mého názoru Microsoft nikterak nesynchronizuje jednotlivá zařízení mezi sebou jak sliboval na prvním uvedení Windows 10 http://pbs.twimg.com/media/Byy-0lhIQAEq0TU.jpg . Ano vzhled aplikací kalendáře i emailu je stejný jak na mobilu, tak i na desktopu, ale proč na desktop roztahovat mobilní aplikaci? Je to docela velký krok zpět.A synchronizace? Žádný bluetooth, žádná wifi, žádné NFC, vše řeší přes One drive, One note a další všelijaký online cloudy.Nikde nám neukázali rychlou offline synchronizaci např. když potřebujete rychle odejít z domu a chcete mít rozpracovanou práci z desktopu v mobilu nebo tabletu. Vše se musí prvně nahrát do cloudu a z cloudu zase do jiného zařízení.Takže proč dělat něco, co sice bude vypadat na všech zařízeních stejně, ale nebude to umět mezi sebou komunikovat? Vidím v tom akorát komplikace když serverové cloudy budou mít výpadek nebo jednoduše nebude k dispozici připojení k internetu.Snad jediné pozitivum je, že to dají na rok zdarma v podobě upgradu, ale z dnešní keynote o Windows 10 silně pochybuju, že se o něj budou lidi prát hlava nehlava a raději zůstanou u předešlých verzí systému Windows.Jaký názor na to máte vy? Omlouvám se za spam , ale zajímá mne váš názor.

Odpovědi na otázku

Jen doplním, že poslední off-line synchronizace v rámci sítě uměl live mesh... slibovali, Že to vrátí do OneDrive a nic.

W10 NSA free edition čo chceš viac? ty maš ,,novy,, win a oni nove data

To je klidně možné, když už se prokázala spolupráce NSA a Skypu. Jako kdyby bylo podmínkou využívat v nových Windows Microsoftí cloudové služby.

Z postu užívateľa konkurenčného OS som tolerantný, Windows v akejkoľvek podobe mi nevadí.