» Poradna » Počítačové sítě

Windows 10 Teredo tunneling

Dobrý den, snažím se rozběhnout Teredo tunel na WIndows 10 20H2.Pomocí Powershell mohu přistupovat a konfigurovat "Teredo Tunneling Pseudo-Interface", ale nevidím ho ve Správci zařízení.Funguje ICMPv6 RS a RA pomocí Toredo encapsulace, ale nefunguje obecný provoz.Nepomohlo nastavení statické cesty.Lze vůbec nainstalovat Toredo Tunneling Interface na Win 10 20H2?Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Doplnění: Zásadní problém, který jsem vypozoroval je v tom, že ICMPv6 NS není posíláno Teredo encapsulací.

Vůbec netuším o čem píšeš, ale mám poznámky k teredu.Už několik buildů je teredo trošku jiné než bývalo, tedy například rozdíl je ten, že myslím už není ve správci zařízení, tak nechápu proč řešíš správce zařízení.Další věc je ta, že teredo může jet ve dvou režimech, buď plnohodnotné nebo omezené a v jakém režimu jede záleží na teredo serveru. Např. v tom omezeném je možná komunikace jen mezi teredo ipv6, v plnohodnotném je možná komunikace i mezi ipv6 a teredo ipv6. Jak jsem to zkoušel někdy vloni tak defaultní ms server tereda jede jen omezeně, např. nic jede plnohodnotně.

1) Plno článků o řešení problémů na toto téma doporučuje jako jedno z řešení odinstalování Teredo adaptéru přes Správce zařízení.2)Zkoušel jsem teredo.trex.fi a teredo.trex.net

1) To je možné, ale nemůžeš použít návody na staré buildy na aktuální build2) Netuším v jakém režimu jede teredo.trex.fi a teredo.trex.net, vyzkoušej si to sám, například tak, že nastavíš server teredo, spustíš nějaký server na teredo ipv6 (já to testoval na bittorentu/utorrentu) a z venku se zkusíš třeba na nějakém port checkeru na internetovém serveru bez tereda připojit na tu teredo ipv6.

2) Nebo i tímto se to dá testnout: http://test-ipv6.com/

2) respektive: https://ipv6-test.com/ ... pokud funguje plnohodnotně, tak je tam uvedena podpora ipv6 tereda

IPv6 není podporováno, zkoušel jsem i teredo.nic.cz

No tak si asi lamička a neumíš si nastavit teredo.U mně ms servery v omezeném režimu (i enterprise klient).Pokud nastavím:netsh int ipv6 set teredo enterpriseclient teredo.nic.czoala... teredo jede v plnohodnotném režimu.Na stránce:https://ipv6-test.com/vidím ipv6 suported a info o teredu (ipv6, teredo server atd)

Loni byla přednáška o omezování těchto přechodových technologií a tipuju že do dvou let dojde k ukončení provozu Teredo serveru od cz.nicDoporučuju začít otravovat své ISP a ptát se na plány zavádění IPv6.