» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 start počítače

Zdravím, při spuštění PC mi naběhne logo Windows 10 a nic se neděje jako by se to zaseklo. Zmáčknu čudlík na reset PC, windows potom normálně naběhne. Při resetu PC to nědělá. Prosím o radu, čím by to mohlo být? Díky

Odpovědi na otázku

Podivej se zda neni k dispozici aktualizace systemu.

Není žádná aktualizace. Možná to nějaká udělá.

Skus vypnout fast startup/rychle spusteni.https://cz.techq.eu/jak-zakazat-rychle-spuste...

Díky funguje to. Nevíš proč to tak je?

Ne každý HW to bezchybně zvládá … někdy se to dá poladit v UEFI/BIOS.

Kde bych to v Biosu našel? díky

a) pokud máš SSD, je to "rychlé spuštění" zbytečné (nic nepřinese, jen zabírá místo na disku).b) není to na 1 kliknutí, jsou to nastavení ohledně ACPI (a nemusí to pomoci).c) když už chceš něco v UEFI "urychlit", vypni CSM alias. Legacy boot, vypni Legacy podporu, vypni zobrazení Full Logo či co tam je.A pokud nemáš SSD, upgraduj

mám ssd disk. díky