» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 se nechce vypnout

Dobrý večer, mám problém poslední dva 2 s Windows 10 vypínáním. Když dám na Startu "Vypnout" nebo "Restartovat" zobrazí se obrazovka vypínání, to jede kola a někdy se mi obrazovka sama zhasne a pak já jí znova nahodit nemohu. Musím tím pádem počítač vypnout nuceně (držení tlačítka napájení). Zkoušel jsem opravit aktualizace, to neovlivnilo nic a furt mám problém. Nevíte, jak tento problém opravit? Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Udělej čistou instalaci. Pokud bude "závada" trvat, tvůj HW není pro poslední build W10 vhodný (kompatibilní).

Windows 10 mám už solidně dlouho, to bych měl problém s hardwarem hned na začátku :)

Jenom že poslední build W10 (1709) "nemáš dlouho", proto máš problém až nyní, cos na něj upgradoval (zřejmě automaticky). Co ty na to ??

Po některých aktualisacích se mi stalo, že vypnutí W10 trvalo i několik minut. Ale samo se to vrátilo k té necelé minutě. Zdá se aktualisační šaškárny Billa Gatese někdy vyžadují značnou trpělivost což zřejmě mnoho uživatelů občas nemá a tvrdým vypnutím si zadělají na následné problémy. Asi před měsícem se jakási obrovská aktualisace dolovala z internetu přes dvě hodiny a vlastní aktualisace potom trvala přes hodinu. Kupodivu prodloužené vypínání nezpůsobila.

Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Možnosti napájení\Nastavení systému - Vypni "zapnout rychlé spuštění"

Zkus "alt"+"f4".Možná opakovaně, protože nejdříve vypne spuštěné programy a potom teprve nabídne vypnutí PC.

Nesdělil jsi hw sestavu.Pokud je hw kompatibilní s W10 b.1709:1) zkontroluj, zda je vypnutý FastBoot v OS i v BIOSu;2) ověř, že jsou zakázané automatické aktualizace ovladačů;3) zeptej se správce hw:devmgmt.mscna verzi ovladače ACPI.Pokud je tam parodie od MS, vyhoď a nainstaluj originální ovladač ACPI od výrobce MB.Tyto akce musíš opakovat po každém upgrade OS z MS WU.

Stejný problém v mém případě způsobil ovladač grafické karty, kdy W10 v rámci "velké aktualizace" nahradil ovladač z webu výrobce GK jiným. Myslím, že to bylo při update z 1507 na 1511. Chovalo se to přesně jak píšeš. Zkus zkontrolovat, případně přeinstalovat ovladač GK, případně i jiného HW.