» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 rozlišení

Dobrý den.Koupil jsem si tuto PC sestavu https://www.czc.cz/47pn3hbqhoja7at9aj5ggjcki... Nainstaloval jsem windows 7 a měl jsem strašné rozlišení displeje, tak jsem nainstaloval grafickou kartu, a rozlišení bylo možno nastavit az na 1920x1080Potom jsem upgradnul na windows 10 ale rozlišení displeje je na 1600x1200 a vice nastavit nejde.Procetl jsem si nějaké podobné problémy, tak jsem si zaktualizoval ovladače grafiky už mi to jen píše že mám nejaktuálnější ovladač. Ale rozlišení stále nejde nastavit na víc :(Nevíte co s tím ? Už me nic nenapadá.. Budu rad za nějaké rady.

Odpovědi na otázku

To, že píše ,,nejaktuálnější ovladač,, nic neznamená. Stáhni si příslušný ovladač z webu výrobce a nainstaluj jej.

Aktualizoval jsi drivery k integrované grafice v CPU, jenže Ty jedeš na GIGABYTE R9 380X, 4GB takže hledej dricery u výrobce téhle grafiky a ty nainstaluj ...

Tohle nebo ?http://support.amd.com/en-us/download/desktopMoc se v tom nevyznam.

No, spíše bych to zkusil přímo u kováře - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx

Díky, ale proč tam je na výběr pouze z 32 bit verzi Windows ?

Příště napiš co máš za systém. Nebo tady máme luštit ze skleněné koule ?Pokud máš 64bit tahej odsud:http://support.amd.com/en-us/download/desktop

Na Gigabyt je k nalezení co koukám pouze 32bit.

Čoveče tak to taky čumím ... no tak pak zkus drivery pro ten konkrétní chip přímo od AMD, ale je to ... přiznávám ... dost opruz.

co mám tedy přesně stáhnout ?už jsem zkoušel opravdu hodně věcí a pořád nic :/

Jo

Vjel jsem do amd catalyst controlA tam jsem nastavil kvalitu 1920x1080 Už jsem myslel ze mám vyhrano! A ono ne :!Automaticky se tam nastaví ze při 1920x1080 jsou tam pouze 29 Hz obnovovací frekvence, takže když jsem dal největší kvalitu tak je obraz rozkmytany, nevím jak to říct prostě se rychle posouvá o par milimetru nahoru a dolu, a když dam abych mel 60 Hz, tak se mi vrátí zpátky kvalita 1600x 1200. Ted jsem zjistil, ze se mi při 1920x1080 nenastavi 29hz . Ale nějakých 29i Hz

Restartuj PC a zkus to nastavit v ovládacím panelu Windows.

Díky, ale dnes už ne, zítra se ozvu.:)

Také zkus na monitoru dát kabel do druhého vstupu HDMI.

Díky za rady, už se to povedlo!Nakonec jsem odpojili hdmi kabel úplně, a nechal jsem v monitoru VGA a konektor do počítače Dvi , ( omlovam se, že jsem neřekl ze mám v monitoru i VGA a hdmi, ale zapojil jsem je oba do počítače a myslel jsem ze bez hdmi mi nepůjde obraz.)Potom jsem vjel zase do catalyst, dal jsem " me zobrazeni VGA " potom " vlastnosti" a už mi to tam vše vyskocilo Hz, rozlišení, Ještě jsem musel dat prič " použít technologie EDID"Omlouval se že pri psaní do poradny jsem par věci nenapsal, Ale díky vám bych se k problémů asi nedohrabal :)

Stahl jsem si i od amd program. AutodetectedtutilityA tam mi to vyhledá ovladače k me gk, vyhledalo to dvě nové tak sem je stahl a nainstaloval a porad nic.

prejdi na W10.

Čti pořádně

To je typicky priklad bordelu v registrech pocitace, stahni si CCleaner a poradne je procisti.

To je spíš na poškození OS.

Pomocí AMD Cleanup vyčisti PC od ovladačů a z amd.com/drivers nainstaluj pro tvojí. Desktop/R9 Series/R9 380X/Windows 10 64-bit.

Díky zítra zkusim