» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 Professional for Workstations - build 16278

Hezké odpoledne, zkoušeli jste někdo v poslední době výše zmíněný Insider? Nedaří se mi aktivovat.//Smazán troll "karetní hráč" (=joachym / olympie / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

To jako nejde aktivovat ten insider?A co to píše za chybu?Se mi to nějak nechce instalovat.Jo a víš jak jsem ti psal, že koncem května budou uvolněny ISO s revizí z posledního záplatovacího úterý? Tak od včera jsou 19041.264 dostupné na MVS a dnes po třetí dal GezoeSloog na MDL linky na svf, link jsem dal i na web a mám staženo, takže mám ofiko ISO s revizí, která se bude asi příští týden ofiko uvolňovat.

U 16278.1000 mi píše klíč pro Retail Insider Pro WS byl zablokován. Teď jsem ho ještě reinstaloval, zadal klíč, neaktivoval a pouštím upgrade na 1903.

ale upgrade je už asi hodinu seknutý na 34 %

Jo, asi to MS už bloknul Taky mi to píše Tak aspoň můžu smazat 16278 instalačky a pročistit web A slshim se ti nelíbí?

Co je slshim?

No ta metoda, která pomocí originálního gatherosstate a přiloženého slc.dll vygeneruje xml, díky kterému se vytvoří digitální licence. Funguje na všech edicích, na kterých funguje digitální licence, tedy home, pro, prow, entr... Nefunguje myslím jen na LTSC a serverech.

A v Redmondu nebudou mít co žrát. :)

No ale třeba je to tak schválně. Funguje to tak, že gatherosstate se zeptá slc.dll jestli je systém aktivovaný no a slc.dll mu odpoví ano nebo ne. Pokud by to bylo řešené normálně, tak se ten gatherosstate zeptá jen systémové ověřené slc.dll. Jenže on ne, on nejdřív ověří jestli existuje i přiložená slc.dll a jestli přiložená je, tak se zeptá té přiložené slc.dll jestli je systém aktivovaný, no a jestli mu ta přiložená slc.dll pošle jako že ano, tak prostě vygeneruje xml, ten se aplikuje v systému a na server ms se pošle validní xml a vygeneruje se digitální licence. Je to naprosto jednoduchý princip.

Nefunguje ti odkaz na x86_64-8.1.0-release-win32-sjlj-rt_v6-rev0.7z - respektive stahuje se to rychlostí poštovního holuba

Máš tam hromadu mirrorů, pokud ti to neleze z jednoho, tak zkus jiný, já třeba zkusil Keňu a za 5 sekund staženo

Asi jsem lamička, ale jak se k tomu proklikám? https://sourceforge.net/projects/mingw-w64/files/...

Máš tam "Problems Downloading?" a když klikneš na to tak tam máš ty mirrory.Pokud ti to nefunguje tak možná máš až přiliš přísný blokovač.Pokud ti to nějak nepude tak ti to klidně hodim na web.

Jo, díky, stahovalo mi to defaultně z Kolína. Keňa byla hned.

Já jen doufám, že to pak budeš zkoušet na řádně licencovaných a řádně aktivovaných Windows

Zkoušel jsem to na Athlonu64, který je na půl cesty do sběrného dvora

A ne že teď budeš cpát všude místo prow entr.