» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 problémy s novou aktualizací

Zdravím, dnes ráno se mi nainstalovala vetší červnová aktualizace pro Windows 10. Bohužel nevím jaký má kód, ale chci se jen zaptat, jestli se vám v poslední době stalo něco podobného. Upřímně jsem nic takového s Windowsem ještě nezažil. Aktualizace mi dostlova zničila počítač. Po zapnutí pc (v počítači mám M2 SSD) mám tak 30 sekund jen prázdnou plochu a prázdnou lištu a nemohu nic dělat. Spoustu programů mi hazí nějaké chyby, nefugnuje mi pořádně žádný internový prohlížeč... Vdžycky mi po nějaké době zamrzne a spadne. A když se pokusím něco stáhnout tak to zamrzne hned a jediná možnost je ho restartovat. Doslova teď na pc nejde skoro nic dělat. Doufám že brzy vyjde nějaká záplata. Máte s poslední aktualizací taky podobné zkušenosti ?

Odpovědi na otázku

Zkus spustit cmd pod adminem s prikazem sfc /scannow jde to?

Děkuji, doma zkusím

"... chci se jen zaptat, jestli se vám v poslední době stalo něco podobného. ... Máte s poslední aktualizací taky podobné zkušenosti ?".Mě se nic podobného nestalo a PC i Notebook fungují dobře.

Poslední aktualizace má číslo 2004 a používám ji už od cca ledna (Insider) - vše ok, problémy jsou tam jen s HP plotrem (který je ale už 10 let starý a má poslední verzi ovladačů z roku 2013. Další drobný problém je s připijením NAS, který podporuje jen SMB 1.0 - nepřipojí se automaticky, je nutné ho připojovat až po naběhnutí systému ručně (u NAS s SMB aktuálním je vše ok)Nyní mám 20H2 (letošní podzimní) - platí pro ni totéž.

Že by přešly na "Microsoft účet"? Pokud ano, jako kdysi u mne. Nejrychlejší řešení je obnovit ze zálohy celou partition/oddíl za 4 minuty.https://pcworld.cz/software/zmente-si-ve-win...

... a co je "špatného" na on-line MS účtu? ... ... /Navíc nemusím znova kupovat Win./ ...

Ze zkušenosti potkávám spíš to, že pokud jsou ty Win před smrtí, aktualizace je dorazí. Ale jinak se s tím, že by aktualizace sestřelila Win u běžných strojů nesetkávám (ať už domácí pc, ty v práci, nebo u zákazníků..).Tzn v popisovaném případě bych udělal čistou instalaci - předpokládám, že ty win tam jsou klidně 5 let v dezolátním stavu..

... tak já mám Win v "dezolátním stavu" už cca 8 let a pořád ještě fungují ... /Win8-Win8.1-Win10-všechny verze-samé upgrady/

Což není důkaz ničeho.. jsou lidé co udrží systém 10 let a jsou lidí co ho zboří za měsíc.. (občas potkám fakt zombie systémy.. nikdo nechápe jak můžou ještě fungovat.. :D )

Bohužel znám i lidi, kteří zboří systém po týdnu. Tolikrát jsem jim vysvětloval, že počítač není skladiště nebezpečnýho odpadu, ale je to marný, je to marný, je to marný.

Za to by se měla dávat Nobelova cena za trpělivost. Až jednou uděláte čistou instalaci zvýší se svižnost systému a přibyde volné místo.

No právě že o počítač se starám a necpu tam žádné kraviny. Windows je tam nainstalovaný od prosince 2018, kdy jsem si pořídil nové SSD na které jsem se chtěl přestěhovat. Jediná věc ze které jsem měl špatné svědomí je to, že se od té doby v počítači vystřídaly 4 grafické karty a 3 procesory. Jelikož se mi během těch dvou let občas naskytly dobré nabídky na různé komponenty.

Ale počítačy vždy bezprolému naběhl a žádný problém nenastal. Grafické karty byli jen od NVIDIE, takže jsem nijak nemusel dělat blbosti s ovladačema.

W10 2004 obecně funguje, záplata pro tebe se určitě nechystá. Asi tě čeká instalace.