» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 problem

Zdravím vás ! Mám dotaz, již pár měsíců mi na stolní počítači nabíhala možnost OS WINDOWS 10, kterou jsem vždy jen zavřel, ale jednoho dne se mi nabídka otevřela ještě předtím než mi celý systém naběhl, řekl jsem si proč ne a odklikl jsem aktualizaci, která probíhala během včerejšího dne, bohužel těsně před dokončením instalace a aktualizace systému nám vypadl proud a po obnovení mi systém vůbec nenaskočí, objeví se jen modrá ikona windows 10, potí zmizí, obraz problikne a dole se píše - Obnovování vaší předchozí instalace Windows, problém je v tom, že se počítač vždy tak po půl hodině vypíná a zapíná sám a je tam to samé, prosím o pomoc! Jsem zoufalý !

Odpovědi na otázku

Nainstaluj si do PC původní systém a rozjeď ten kolotoč znovu.. Po nainstalování původního OS a jeho aktivaci, můžeš instalovat desítky jako čistou instalaci s tím, že budeš aktivovat klíčem z původního OS(W7, W8.1) Ale samozřejmě můžeš provést i klasické upgrade..Takhle to dopadá, není-li k dispozici záloha původního OS.

já vím, jsem debil, nechápu proč jsem to udělal, každopádně nechápu jak a co mám udělat :D nejsem uplně technickej typ :D ... nechápu jak můžu něco změnit pokud se mi nenačte ani plocha...

Zjednodusene: Ted uz s tim Vy sam nedokazete nic udelat, ani kdyby cert na koze jezdil. Potrebujete nekoho, kdo dokaze (zalohovat data a) nainstalovat system. Takze nejakeho odbornika, napriklad servis.

Kdyz to bylo skoro uz instalovane,tak bych to zkusil doinstalovat.Stahnout win.10 ISO vypalit DVD nebo ISO USB.Instalaci bez formatovani. https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... Stahnout to muzes na jinem PC jen vybrat spravnou verzi pro tve PC.

Ano,nabízí se jednoduchá náprava rovnou v podobě čisté instalace W10 a aktivace klíčem z původního systému. Chce to tedy jen stáhnout instalačku a pustit se do práce.. Do PC, ze kterého píšeš, si stáhni Windows downloader.exe z tohoto odkazu: https://www.heidoc.net/joomla/technology-science... Na stažený downloader.exe 2x klikneš, vybereš vpravo W10 a poté v horní nabídce Windows 10 Threshold 2 - April 2016 označíš Windows 10 Home or Pro.. pak vybereš jen jazyk a započne stahování origo ISO ze serveru MS Potom si pomocí nástroje Rufus připravíš stažené ISO do usb flash disku, který budeš mít připojený v usb portu Rufus ke stažení: https://rufus.akeo.ie/ Pak už jen usb flash disk vyjmeš z PC, klikneš vpravo dole v liště na ikonku flash disku a zvolíš "vysunout".. Takhle připravenou flešku zasuneš do usb portu počítače, do kterého budeš instalovat desítky.. zapneš PC a hned budeš mačkat na klávesu F12.. nebo F11, F9.. prostě tak, aby ses dostal do nabídky dočasné priority boot, kde bys měl vybrat usb flash disk a následně enter.. to bude počátek instalace OS a budeš seřídit pokyny na obrazovce Pro ostatní nápovědu si z funkčního PC opět napíšeš.. Než začneš, měl by ses ujistit zdali máš k dispozici aktivační klíč k původnímu systému. Který OS jsi tam vlastně měl..??? W7.. ??? verzi Home..???.. nebo Pro..??? Desítky budeš instalovat adekvátní verzi k původní verzi.. Co se týče ovladačů pro W10, neměl by s tím být žádný problém.. možná kromě dedikované(NEinterní) grafikyZdar tvé práci .. Jestliže se na to necítíš, budeš muset navštívit servis

děkuji mnohokrát, měl jsem W7... zkusím to podle tvého, jinak vyhledám odborníka :)

Budeš-li tedy instalovat dle toho návodu a v průběhu té instalace nebudeš vědět jak dál pokračovat, založ v klidu nový aktuální dotaz .. Já cca za půl hoďky nebudu na pc. Věřím, že ti s dokončením instalace kdokoli jiný v pohodě pomůže. Ještě před tou samotnou akcí by sis měl uvědomit, že jestli jsi měl na systémovém oddílu, na "Céčku" důležitá data třeba v dokumentech nebo ve stažených atd, tak o ně při čisté instalaci přijdeš. Jestliže máš rozdělený disk na oddíl "C" a "D" a důležitá data máš na tom "Déčku", pak je to v pohodě a na tom déčku je budeš mít zachované.Jestliže máš tedy disk nerozdělený a na tomto systémovém jediném oddíle máš něco, o co nechceš přijít, pak by bylo vhodnější disk vyjmout a navštívit odborný servis, kde by ti důležitá data vytáhli a uložili by ti je třeba na externí disk. Rozhodnutí je na tobě...

mám rozdělený a myslí, že tam není nic bez čeho bych se neobešel, ted funguju na notebooku, ale zítra budu mít čas tak se na to podívám a určitě dám vědět, jak to dopadlo, ještě jednou díky

Nezapomeň, že zítra máš čas na přechod zdarma na W10 jen do 12:00 hod.