» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 Pro 64 (chci si nechat poradit)

Dobrý den, mám dotaz ohledně koupě systému Windows 10 Pro 64bit Microsoft na flash disku s aktivačním kodem.Chci se zeptat, zda je nutné přímo tento daný Windows ze stránky na kterou dám odkaz, aktivovat do nějaké doby? Nebo ho prostě můžu nechat 8 měsíců ležet a potom ho nahrát na nový pc? Děkuji za odpověď na můj dotaz.ODKAZ - https://www.ggpc.cz/windows-10-pro-cz-64bit-m...

Odpovědi na otázku

Můžeš instalovat kdykoli později, ale ještě do konce tohoto roku můžeš získat W10 úplně zdarma (upgrade zdarma), využij toho!

Díky za odpověď. Vím o této možnosti, ale v dubnu na narozeniny si pořídím kompletně nový počítač a platit 3800Kč cca za systém je drahé když ho nyní mohu mít za 1500Kč cca. To radši přidám těch ušetřených 1500Kč cca na větší SSD. Takže je to bez problému? Nemá to spotřební lhůtu po zakoupení ten aktivační kod?

Zda to bude bez problémů ti nikdo neřekne. Na netu se prodává spousta levných licencí Windows, které na oko fungují, ale nemusí fungovat věčně. Většina jsou totiž jen čínské falzifikáty a už samotný přeprodej čínských licencí je v rozporu s prodejem druhotných licencí, který je možný jen v rámci EU. Většinou to funguje jen proto, že to nikdo nekontroluje. Tedy úplně stejně jako u o 1500,- levnějších ukradených windows. Lidi tedy platí podvodníkům jen za dobrý pocit.Zda je to i tento případ, ti ale nikdo s jistotou nepoví.

Ale jeden rozdíl u tohoto obchodu je. I kdyby to bylo falešné, neodejdeš úplně s prázdnou. Za těch 1500,- získáš minimálně USB flsah disk o velikosti minimálně 4GB...A to se vyplatí.

Ještě taková drobnost. Ten "upgrade zdarma" vygenerovaný na základě třeba Daz Loaderu, se po svázání s MS live účtem mění na retail licenci, která přenášet jde...Jen ti u toho bude chybět placebo efekt, že je to ok. U toho víš na 100%, že to bylo ukradeno. Na druhou stranu, neživíš tím žádného podvodníka, prodávajícího "dobrý pocit".

A nějaký důvod proč ho kupuješ za pochybně nízkou cenu z pochybného obchodu? Už jen věta "Windows 10 Pro 64bit na USB FLASH DISKU vytvořený pomocí softwaru přímo ze stránek microsoftu" je podezřelá.

Proč podezřelá, je úplně jasná, takhle si tu instalačku doma tvoří plno lidí.

Pokud už teda kupuju Win 10 z šedé zóny, to bych ho rovnou koupil za 3 až 8 € a bootovací flashku si udělal sám... Ušetřím tak ne 1500 ale rovnou 2500 :)Více méně to vyjde nastejno...