» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 padá po instalaci ovladačů grafické karty

Zdravím,nedávno jsem si poklidně hrál na počítači hru a zničehonic mě stihla modrá smrt, nic jsem neřešil a restart, chvilku po restartu se to opakovalo s tím rozdílem, že už mě to ani nepustilo do Windows.Využil jsem nabídku obnovit do továrního nastavení což i přes několik pokusů nefungovalo.Nenapadlo mě nic jiného než čistá instalace přes Flashku. Windows se nainstalují bez problému, poté co však nainstaluji ovladače Grafické karty a restartuji počítač. Tak cca minutu na to Windows padnou. Po restartu mě to ani nepustí přes přihlašovací obrazovku a počítač zkrátka zamrzne.Před instalací ovladačů se vše zdá v pořádku, byl jsem schopný si stáhnout Chrome a vše se zdálo v pořádku a držely relativně dlouho. Přece jen musely vydržet instalaci ovladačů.Po pár restartech se Windows kompletně přestanou fungovat a je mi nabídnuto obnovení do továrního nastavení. Které v teď už můžu využít.Podezříval jsem svůj SSD disk (mám SSD na systém a HDD na data) a koupil jsem si nový, ale problém zůstal stejný.Chtěl bych se tedy zeptat co dělat. Lehce podezřívám svojí grafickou kartu, ale to už tak snadno, kvůli ceně, jako disk nenahradím. Tak bych chtěl aspoň potvrzení svých podezření.Windows jsem instaloval několikrát, problém vždy stejný. Kopie Windows je ofíko stáhnuta z oficiálních stránek.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Zdar Není uvedena konfigurace PC.

Procesor : Intel i5RAM : 8GBGrafika: GeForce 760Win 10 home 64 bitZakladní deska: MS-7850

Dotaz tak pro věštírnu. Tazatel neumí/nechce napsat co má přesně za HW a přesnou verzi Windows. Win10 1803? 1809? nebo už 1903?

Procesor : Intel i5RAM : 8GBGrafika: GeForce 760Win 10 home 64 bit

Nepotřebuje ta GK přídavné napájení? Máš ho zapojené?

PC fungoval 5 let bez problému. Tohle se vyskytlo až teď.

To nerozhoduje. Třeba se vypálil slot. 170W už je na něj docela dost. Od toho je přídavné napájení. Ne nadarmo má karta 2x6pin pro přídavné napájení. Použij přídavné napájení, třeba nebude pozdě a slot si dá říct.

MS7850 je jen označení rodiny, nikoli desky. Jaká tedy deska?https://uk.msi.com/search/MS-7850/product/1i5 je označení asi jako Škoda. Je to ale Superb, nebo Fabie? Jediné co z toho lze odhadnou je to, že to asi bude Haswell řady 4000.Windows 10 instalujete jakou verzi?K problému:Je možné že je kaput grafika. Vytáhněte jí ze slotu a fungujte s PC na integrované. Zatím vám šel OS vždy nahrát a alespoň chvíli to fungovalo, tak za tu chvilku projeďte nějaké testy (testy disků, výkonu, atd...). Pokud to na integrované GK poběží ok, tak je s největší pravděpodobností kaput ta grafika.

jak instaluješ ovladače grafiky ? jakou verzi a jakým způsobem ?

Ahojte vespolek,nedávno se mi vyskytl ten samý problém. Po istalaci ovladačů grafické karty a aktualizacích pro windows mi začal padat počítač (z ničehonic černá obrazovka,monitor nerozpoznával grafickou kartu a hledal jiné vstupy).Dělo se to jak při zpuštění hry, tak i při běžném provozu PC. PC jsem odkrytoval a s grafickou kartou jsem zahýbal ve slotu,stejně tak i s koncovkami napájecích kabelů ze zdroje. Od té doby zatím jede PC bez problémů, ale jestli to bylo jen tímto ukáže šas. Trochu se přikláním k odpovědi MIKa ohledně vypalování slotů pro chip grafické karty a moje ´´oprava´´ bude asi jen dočasné řešení, protože se mohl chip při hýbání s GK jenom lépe ´´skontaktovat´´ a po dalších vlnách vyžšího výkonu se bude padání PC opakovat. Otázkou zůstává jestli s tím nějak nesouvisí ty nové ovladače. Moje PC -AMD FX-8320 Eight-core 3,50 GHz8,00 GB RAMWin 10 Home - 64 bitGeForce GTX 970Kdyžtak ještě napíšu, když se projeví klady,či zápory.S pozdravem Swed