» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 odložení aktualizací

AhojPřed časem už jsem tu psal dotaz ohledně nemožnosti odložení aktualizace která nabízí různé kosmetické novinky a vylepšení.Dříve se tato aktualizace dala odložit ve Windows Update až o 365 dní.Možnost odložení kosmetické aktualizace se ve Windows update už nějakou dobu nenachází.Dělal jsem to tedy pomocí gpedit.mscViz zde https://www.ghacks.net/2019/05/28/windows-10-190... V nejnovější verzi 1903 18362.418 už se ale přes položku gpedit.msc dají aktualizace odložit už jen 0 30 dní.Pokud zadám hodnotu 365 automaticky se provede změna na 30 dní.Mohu se zeptat co inženýři v Microsoftu zase vymýšlejí ?To už neví jak nám ty podělané kosmetické aktualizace narvat ?Děkuji

Odpovědi na otázku

Ještě bych zapomněl dodat OS Windows 10 PRO 64 bit

Však se říká, že kdo má Windows 10, je pokusný králík. Já mám jen Home verzi, takže nemám ani tu možnost, co máš ty(Home verze gpedit nemá), takže mám aktualizace vypnuté a zapínám, jen když lidi nehlásí chyby po aktualizacích. Zrovna teď by snad MS měl varovat před nějakou aktualizací, že něco udělá s Defenderem. Hlavně, že nám vnutili automatické aktualizace...

Na Home se dá gpedit zprovoznit, ale netestoval jsemhttps://www.itechtics.com/enable-gpedit-windows-10-... Zrovna o tom uvažuju vzhledem k chybám po aktualizaci.Ale budu muset testnout asi nejdřív ve virtuálu, abych si nezatopil..

Zkoušel jsem to kdysi ve virtuálu a sice gpedit se zprovoznil, ale aktualizace se mi nepodařilo odložit.

Tak to je na pendrek. No dám virtual test a uvidím. Ty aktualizace jsou někdy fakt na šišku....

Opravdu nikdo neví, nebo nenašel způsob jak ve Windows 10 Pro odložit kosmetické aktualizace ?Děkuji

Vypni službu WU. Ano, W10. se ji snaží opět zase zapnout, ale existuje aplikace která to neustále hlídá a vždycky to zase vypne...https://greatis.com/stopupdates10/