» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 nezdařilo se přihlášení

Dobrý den, mám Windows 10 a včera se mi naskytla nějaká chyba. ( už nevím přesně jaká ) , ale pak se to mělo po 100% restartovat. Počítač se restartnul a při přihlášení mi to napsalo hlášku, že se nezdařilo přihlášení do Windows a pak skočila plocha s některýma nainstalovanýma programama a všechny složky byly pryč. Mám prostě dodatečného uživatele. Při každém připojení se tam plocha načte uplně od znova, tzn. že programy nainstalované znova zmizí. Nevím jak bych měl dostat z5 svoji starého uživatele z5 se všema složkama . Obnovení nejde z5 . Prosím o dodatečnou radu, jak to dostat z5. ( Ještě sem dodám screeny) Diky za radu

Odpovědi na otázku

Dodávám nějaké screeny https://ctrlv.cz/uKJihttps://ctrlv.cz/WNGz

To vypadá že se jedná o nějaký temporary (dočasný) účet.Těch 100% , co popisuješ, to byla asi nějaká aktualizace že? Anniversary update?Pokud jsi tam měl nainstalován nějakej balast typu Advanced system care, CCleaner a pod. , tak je klidně možné, že jsi měl jednoduše systém/účet už v polorozpadlém stavu a upgrade ti jej zcela umrtvil.O antiviru ani nemluvě , např. Avast nyní kromě antiviru nabízí i nějakej bloatware typu, automatická aktualizace ovladačů a softwaru.Pokud je účet stále viditelný v systému, tak nejjednodušší jak se do něj dostat je nabootování jakékoliv live distribuce linuxu (Lubuntu, Ubuntu, Slax, Mint, ... ) a data zazálohovat v něm.Poté problém s účtem vyřešíš samozřejmě přeinstalací Windows 10.

Souhlas.Až si zachráníte data, udělejte si čistou instalaci OS. A dejte si tam jen to, co nutně potřebujete! Žádné TuneUp(y), Advanced Cleanery atd....na čištění systému je cleanmgr (vyčištění disku ve Windows). Na defragmentaci HDD je defragmentace (ve Win), registry se NEčistí! Antivir stačí Defender nebo pokud po něčem toužíte, tak Eset/Kaspersky...ale žádný Avast, AVG...