» Poradna » Počítačové sítě

Windows 10 nemohu se přihlásit z veřejné adresy přes vzdálenou plochu

Mám problém s připojením na vzdálenou plochu. Upgradoval jsem pc z windows 7 na windows 10 se zachováním veškerého nastavení. Momentálně když se chci na vzdálenou plochu připojit z místní sítě nemám s tím problém. Jakmile se chci připojit z veřejné sítě tak pokus o připojení tam je. Zeptá se mě to na heslo, které zadám následné se snaží připojit, ale nepřipojí se. Firewall jsem na daném počítači zkusil vypnout a nic. Nastavené na počítači dle mého mám vše správně, když to fungovalo do této chvíle na win 7 bez problému. Na routeru port forwarding mám také nastavený stále stejně a pokus o připojení to projeví, ale již se nepřipojí. Po pokusu o připojení mě vždy spadne celý router a restartuje se. Prosím zda s tímto němá někdo zkušenosti, jestli není na WIN 10 třeba něco donastavit . Prosím pouze o inteligentní rady. Hlavně né rady typu máš zapnuté povolení vzdálené plochy atd.... Děkuji

Odpovědi na otázku

Se vzdálenou plochou byl vždycky ve Win problém. Už dávno jsem tuto utilitu opustil, protože se mi dělo přesně to samé - někde to fungovalo, někde ne. Donedávna jsem používal TeamViewer, dokud jej nezačali omezovat, vynucovat si placenou verzi a sledovat aktivitu. Teď používám toto: https://www.remoteutilities.com a jsem velmi spokojen, je to zdarma pro 10 vzdálených počítačů, jen je potřeba se registrovat. Připojím se odkudkoliv i z tabletu přes T-Mobile LTE, je to super rychlé, jen je potřeba to trochu nastavit a používat spojení pomocí jejich "ID" (více v nastavení programu).

Super díky za info. podívám se na to. Je nutné se registrovat na fyzickou osobu s nějakým ověřením čehokoliv ohledně prokázání totožnosti ? Nebo pouze stačí základní údaje ?

Přemýšlím jakou souvislost má upgrade W7 na W10 s restartem routeru?Pokud opravdu dochází k samovolnému restartování routeru, bude pravděpodobně problém v něm a souvislost s upgradem na W10 bude čistě náhodná.Máte možnost ověřit na jiném stroji zda se to chová stejně?Případně zkusit resetovat router do továrního nastavení a znovu nastavit NATDalší možností je nějak nakopnuté Win, to by se ale nerestaroval router.Každopádně osobně doporučuji při přechodu mezi systémy udělat čistou instalaci. I když to déle trvá než si to člověk odladí, má jistotu že to funguje tak jak má.

Zkoušel jsem připojení i na jiné pc s čerstvě přeinstalovanými win 10 bohužel to samé. Systém win 10 instalován z ofiko distribuce absolutně čistý tudíž problém stále přetrvává. Prozatím řešeno provizorně. Každopádně děkuji za rady

"Po pokusu o připojení mě vždy spadne celý router a restartuje se." - s největší pravděpodobností nějaký starý vyhnívající router, který pod vyšší zátěží routování do VPN zkolabuje. Případně pokud je to nějaký novější router, pak je buď špatně nakonfigurovaný nebo má chybný firmware, ten by mohl jít i updatovat.

Na firmware se zkusím podívat ohledně updatu . Jedná se o router od T-mobilu cca rok starý. Bohužel jsem byl nespokojený od první chvíle. Router podporuje mnoho možností nastavení, ale je vidět že samotný router / firmware tyto rozšiřující nastavení moc nezvládá. Po nastavení port forwardingu na port 3389 z původního rozdílného portu, který jsem měl nastavený vše funguje. Po následné změně na smyšlený port a jeho náležité nastavení na straně pc i routeru bohužel router padá tudíž, alespoň již znám příčinu. Nicméně děkuji za rady

Stejně to je bezpečnostní riziko. Já mám vytvořený VPN server a přes ten se připojím do lokální sítě a pak už můžu přistupovat k čemukoliv.

Asi mohou být dva problémy.1. zkontroluj si verzi, ale mám za to, že verze Windows 10 (tzn. HOME) nemá Vzdálenou plochu, tzn. nemůžeš se na HOME verzi vzdáleně přihlašovat. Licenční omezení oproti Pro verzi.2. zkontroluj a nastav pravidla firewallu ve Windows 10

když jsem neslyšici. jak chci zmena windows10