» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 nemohu se dostat s menu

Zdravím mám problém na update systému windows 10 nemohu dostat z menu na výběr operačního systému i když kliknu na cokoliv.

Odpovědi na otázku

Zkus nouzový režim a v něm oprav potřebné.. Můžeš využít i návrat do nějakého bodu obnovy -> obnova systému. Jestliže je bordel v systému, neřeší nic ani obnova systému -> Stále dokola stejný kolotoč.*Když už tedy systém blbne po aktualizaci systému, příčinou je vždy zabordelařený systém. Nejlepší opravou by bylo systém přeinstalovat čistou instalací.Postup jak se dostat do nouzového režimu:Nabootuj instalačkou Win 10 a hned v prvním okně průvodce instalací podrž klávesu "Shift" + klepni na F10 - zobrazí se ti okno s příkazovým řádkem, do kterého napíšeš příkaz a odentruješ:Příkaz: bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy *u toho příkazu dodržovat mezeryTa spešl závorka:ALTGr + B = { ALTGr + N = } Po zadání toho příkazu -> exit -> zavře se tím příkazový řádek a zavřít to první okno průvodce instalací. Můžeš i natvrdo vypnout počítač dlouhým stiskem tlačítka start.Po startu hned poklepávat na klávesu F4 nebo F5(nouzový režim s možností sítě) - tím by se měla spustit možnost spuštění nouzového režimu.. Podobně jako ve Windows 7, tam to lze po startu poklepáváním klávesy F8 - F8 nebude fungovat u desek ASUS - kde se po startu poklepáváním na klávesu F8 spouští výběr Boot Menu -> lze se proklepat přes F1 - s výběrem rozšířené možnosti klepnutím na F8

Nejde . Mně dá na výběr jazyk klávesnice a pak zvolte možnost a ať kliknu na cokoliv tak se restartuje a znova najede na zvolte jazyk klávesnice

Nelze vstoupit ani do Biosu?Když píšu, nabootuj instalačkou, tak tím myslím připojit do PC instalační flešku, kde jsou pomocí nástroje Rufus instalační soubory Windows 10, poté start PC a hned poklepávání na klávesu F12(nebo jinou klávesu dle manuálu), kterou se vyvolá tzv. Boot Menu -> poté označit tu instalační flešku s Win 10 a Enter .. po výzvě Press any Key opět Enter a započne načítání souborů z flešky -> Poté v tom prvním okně průvodce instalací podržet klávesu Shift + klepnout na klávesu F10Dále už jen postup, který jsem popsal výše v tom prvním komentáři*Co tedy vlastně nejde..??? Popiš prosím přesně, co jsi zkoušel a jestli se vůbec dostaneš do Biosu.. Nebo jestli lze vyvolat Boot menu klávesou F12.. F11.. F9.. Nevím jakou máš desku a čím se spouští Boot menu, máš-li např. v PC připojenou instalačku Windows(flešku), kterou chceš nabootovat...

Jinak ten příkaz: bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy - je trvalý. Tudíž bude ve Win 10 fungovat bez opětovného zadávání do příkazového řádku a spouštění nouzového režimu bude používat jednoduše jako ve Win 7.Příkaz je možné zadat i ve funkčním systému Win 10 pro zjednodušení možnosti spuštění nouzového režimu -> příkaz je trvalý do přeinstalace systému.Možnosti spouštění nouzového režimu ve funkčním Windows 10:1. Jednoduše: podržením klávesy SHIFT + klepnutí na restart 2. Vstupem do: msconfig -> záložka "Spuštění počítače" -> označit v okně dole: "Bezpečné spuštění" + případně označit možnost síť, může být i bez sítě a následně RESTART - Poté v nouzovém režimu opět vstoupit do konfigurace systému: msconfig a ODZNAČIT "Bezpečné spuštění" -> následně restart