» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 nejde zapnout

Dobrý den, dneska o kolo 20h jsem si stáhnul amd adrinaline software auto detect (že ten driver nainstaluji) jenže jak mile se instalace blížila do 100% tak mi naskočila chyba že nemůže být nainstalován že je špatně odinstalovaný předchozí driver. No tak jsem to teda vypl ten program a šel jsem nainstalovat zalohovaný ovladač grafiky. Jenže jak mile se to instalovalo tak úplně zčernala obrazovka a nereagovala asi na 15min tak jsem ho vypl na tvrdo jenže když ten ntb chci zapnout tak mi naskočí jen logo HP a jak se začne přepínat do win tak je černá a nic se neděje. Vidím to na novou instalaci win ale šlo by to dát do továrního nastavení a když se nechce ten win načíst? Bohužel mám v něm data do školy a potřeboval bych je vytáhnout akorát si nejsem na 100% jistý zda je to ovladačem nebo grafikou.NTB sestava: grafika(dedikovaná): Amd radeon 530 2GBProcesor s integrovanou grafikou: amd ryzen 3 3200u, amd radeon rx vega 3Odkaz na ntb: https://www.datart.cz/-15-db1603nc-hp-laptop-we...

Odpovědi na otázku

ak mas zapnutu ochranu systemu, mozes obnovit system na datum ked ti to este fungovalo, napr. predvcerom. Ak nevies ako to spravit, tak to ani nerob, lebo si vymazes tie "data do skoly" a zober notebook do servisu.

Windows se ani nenačte, jen se zobrazí Logo HP

ani nezacne nacitavat a tocit tam to kolecko? Tak moze byt pokazeny disk.

Ne, nezačne ale teď jsem si vzpomenul že mám udělanou flashku na obnovu win takže to mohu zkusit

Instalační Windows DVD nebo USB spustit instalaci a hned pak vybrat opravení počítače pak obnovení systému a vybrat bod před tou instalaci.

Tak jsem to zkoušel obnovit z jednotky obnovení a nejde to asi je to špatně udělané.. Zítra budu dělat tu instalaci ale chci se zeptat zda mi půjde v pohodě integrovaná a dedikovaná grafika?

Tak pokud tam není jiná závada tak po nové instalaci by mělo fungovat vše OK.

Ok, grafika jede ok protože se mi načetl obraz takže zítra budu muset to přeinstalovat akorát mě štvou ty data, ale mám na flashce hirens boot cd s wxp ale nevím zda to nabootuje..

Ak nenabootuje, použi novší DLC. Je na ňom aj W10 64 bit, takže nabootuje to aj na novších PC s UEFI, ale aj na starších s 2 GB RAM (cca minimum).