» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 nejde najst tlaciaren

Ahojte , mame tlaciaren Canon G3400 a je nainstalovana cez usb do pc s windows7 . Mame ju zdielanu ... doteraz sa kazdemu zobrazovala. Vcera nastala chyba kvoli Absorbacnej spongii co nasava zbytok atramentu ... vymenili sme spongiu a zresetovali tlaciaren podla navodu .Zdielanie vypadlo vsetkym tlaciarnam ale v tom co mam nainstalovanu tlaciaren som znova povolil zdielanie tak uz znova vsetky pc mozu tlacit az na jeden pc co ma windows 10. pise , ze tlaciaren neexistuje a ked dam pridat tlaciaren tak ju nenajde ... Predtym ju v pohode naslo a teraz nie ... viete mi nejak poradit ?

Odpovědi na otázku

Zbavit se Windows 10 a prejit na Win 7.

tak tazko kedze ten pc je pre grafika a hwd uz nepodporuje win 7...

Blbečky neřešte. Já se zeptám, přidáváte tiskárnu přes staré Ovládací panely nebo přes nový panel Nastavení? Ono totiž to Nastavení není úplně dobře provedené a mám osobní zkušenost, kdy mi přes Nastavení nešla přidat tiskárna, ale přes běžné Ovládací panely to bylo úplně bezproblémů.

Vyskusal som ale pozadovana tlaciaren sa nenasla ... absolutne nechapem preco to teraz nejde ... na zaciatku roka ked prisiel ten PC tak ho hned naslo ... teraz po resete tlaciarne ho absolutne nenajde... ale ostatne pc s win 7 v pohode

1. Tak zkus ještě kliknout na "Požadovaná tiskárna není v seznamu" "Vybrat sdílenou tiskárnu podle názvu" a napiš tam cestu \\nazev_pocitace_na_kterem_je_sdilena\nazev_tiskarnyMísto názvu počítače můžeš napsat IP adresu a pokud jsou v názvu tiskárny mezery, tak její název možná bude potřeba dát do uvozovek nahoře 2. Tahle tiskárna by měla mít WiFi, tak ji zprovoznit jako síťovou

V první řadě jde o špatně zvolenou tiskárnu pro skupinu, měla být síťová. Lze tomu alespoň trochu pomoci printserverem. Potom se přestanou řešit potíže s firewallem a různými verzemi Windows.Možné potíže:- firewall na obou PC- přihlašování účtem bez hesla- tiskárna se na připojeném počítači jeví jako jiná, nová. Je potřeba přeinstalovat tiskárnu na PC, odkud je nasdílená, a opět nastavit sdílení. Na klientském PC znovu nainstalovat ovladače. Zajímavé je, že to W7 většinou nevadí, zatímco W10 velmi- proběhla shodou okolností aktualizace W10 a všechno je jinak

Nemam na to nervy !! ak ju nechce najst tak ju nenajde ani cez wifi ani sieťovo , takže jak kuwa najst tu tlačiaren , nechapem

A je připojená přes wifi na AP? Najdeš ji v seznamu připojených zařízení? Nastavuje se to programem přes USB z počítače, ke kterému je připojená.

Uz to mam . jeba* na windovs jeba* na vsetko firewall kkciny. Staci ako tu uz niekto spomenul najst zdielanu tlaciaren cez siet, toto som chcel od zaciatku vediet. Diki.

To je ale běžný postup, většina nás předpokládala, že jsi to udělal jako první.