» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 najdete po zobrazení systémových a skrytých souborů

Takže vážení,Po nastavení zobrazení systémových a skrytých souborů v ovládacích panelech "možnosti složky".. vykoukne na vás složka $Windows.~WS .. dalším proklikáním se dostanete do složky, kde najdete instalační soubory.... V Total Commanderu je to velmi jednoduché.. Uživatelé TC snad vědí jak na to.. Takto vypadá cesta k Windows 10: c:\$Windows.~WS\Sources\Windows\ ..tam je ten obsah instalačníh souborů.

Odpovědi na otázku

nějakej návod jak to použít?

Jsou to naprosto totožné soubory, které máš v usb flešce po překopírování instalačky ISO např. nástrojem Rufus..

Dle mého názoru je to použitelné jako čistá instalačka.. ..cca za 10 min to otestuju..

ja radši nic testovat nebudu přecejen žádé hacky

Tak jsem ty instalační soubory jen překopíroval na flešku přes TC, následně F12, výběr boot z usb a huž jedu instalaci.. Teď píšu z druhého pc... Samozřejmě je to jen test, ale je funkční.. Chtělo to po mně před samotnou instalací klíč, byla tam možnost "přeskočit", tak jsem přeskočil a huž se mi kopírují soubory .. instaluju to cvičně na "déčko".... až budu hotov, ozvu se..

Kde máš vlákno?

A kde mám já své vlákno?

takže jsem tady a jsem na Windows 10.. OVŠEM NEAKTIVOVANÉ.. Požil jsem tedy instalačku, kterou jsem měl ve skrytých souborech a takto sice nainstaluješ, ale W10 tímto způsobem automaticky neaktivuješ .. Takže nejspíš zvolit upgrade za běhu stávajícího OS W7 nebo W8.1 .. vyextrahovat klíč a potom tedy zkusit čistou instalačku s tím klíčem.. ???... Ano.. nebo taky ne.. Jinak jsou tady šílený wokna.. bílý, hnusný.. Ve správci úloh jsem aktualizoval ovladač "neznámého zařízení" - úspěšně a ovladač grafiky taky úspěšně, dokonce jde o ovladač vyšší řady, tedy nejnovější, který je nejvhodnější pro tento systém.. A chce to po mně stále tu aktivaci.. .. takže tento způsob instalace bez klíče je pro mě nepřijatelný.. Možná by to chtělo ten instalační soubor nějak legílně upravit, aby bylo možné aktivovat automaticky. A jak už jsem psal, instalační soubory byly v té složce, o které jsem psal v úvodu tohoto vlákna, čili v dotazu/informaci..Končím, vracím se do Windows 7.. A jestli využiju upgrade, to je ještě prozatím ve hvězdách..

Psal jsem to tu snad 100x, že se nejdřív musí provést upgrade, abys měl aktivováno.

Já také provedla uprade z Win.7 na Win.10 a aktivace neproběhla.Tak jsem zpět na Win.7!

Nejspíš Microsoft na serverech zabukoval jen miliardu a půl aktivací a po pár hodinách bylo vyplýtváno

Jsem zpět na sedmičkách, páč mě opravdu desítky moc nebaví a k tomu, abych čekal na aktivaci, tak na to opravdu nemám náladu... Provedl jsem upgrade dle pokynů na obrazovce a stejně nic.. aktivace se nekonala. Upgrade proběhlo úspěšně, to je ale vše. Ovšem bez aktivace je to jaksi trochu blbé, ne..???... Jo a postrádal jsem jaksi Bluetooth.. i když to by se jistě dalo pořešit.. A stejně si myslím, že jsou desítky kapánek víc komplikované, co se týče přehlednosti a vůbec jednoduchosti v používání OS.. Sedmičky jsou mnohem přívětivější, nic nemusím pracně hledat. Pro osmičkáře budou desítky jen o kapánek pozměněné, ale opravdu jen o kapánek.. Tak kurňa, k čemu ty desítky vlastně jsou..??? K trusu..??? Ano, tak nějak to ve výsledku vypadá.. A co se týče těch vnucujících se aplikací..???.. Ani raději nemluvě.. Jo a tady se mažou vlákna jako na běžícím pásu.. Admin je těžkej pablb..

Podle mě je to o zvyku, jak jsem přecházel z win 7 na win 8, taky jsem si chvíli připadal divně, ale ono to po chvíli používání ani tak člověku nepřijde. Kdybych se měl z win 10 vracet tak rozhodně na win 8.1, na win 7 fakt neee A na win 10 si též už zvykám a za chvílu jdu mazat windows.old, zůstávám na win 10.

A si málo trpělivej, z jinýho fora:"tak aktivace nakonec probehla,trvalo to jen 6hodin od instalace "Asi je to tím 29. protože včera se mi to aktivovalo hned.

Inovácia cestou registrácie má koncovku;$Windows.~BTTy píšeš ale o zložke ; $Windows.~WSKtorá sa vytvorí potom čo je zrejme stiahnutá z tejto stránky:https://www.microsoft.com/en-us/software-download/w... K aktivácii W10 ale potrebuješ zadať kľúč. Skúsil si legálnu licenciu najprv vyextrahovať zo sedmičky nejakým nástrojom a vraziť ho do slui.exe? slmgr -ipk ...key…Neskúšal som to, mne naskočili všetky mašiny s (W7 a W8.1) bez problémov na W10-nu, iba teoreticky rozmýšľam.