» Poradna » Notebooky

Windows 10 nabíjení po poklesu na 90%

Dobrý den,notebook mi nabíjí baterku neustále na 100% chci, aby když zapojím nabíječku na např. 93% notebook nezačal nabíjet, jen v případě že hodnota klesne pod 90%.Jak to nastavit? Děkuji předem :)

Odpovědi na otázku

důvod?

Jen jsem na to zvyklý ze starého notebooku kde to tak bylo. Myslím že by se to mělo dát nějak ve windows nastavit, jen nevím kde to najít.

???

Doporučuji zahodit stupidní nesmyslné zvyky... Baterii nejvíce prospěje, když ji nebudeš vybíjet vůbec, tedy když pracuješ v dosahu zásuvky, tak abys jel čistě ze sítě a baterie udržována na 100%.

Myslím že řešení nemůže být jen v SW. Musí to umět i HW.

Casto se to dela jako ochrana pro zvyseni zivotnosti baterky.

Což je ovšem nesmysl.

To je HW věc.

HW věc: na to reaguji tak že, v programu "Lenovo Settings" je možnost zapnout udržovaní mezi 55-60%. Ta možnost funguje bez problému takže HW to umí. Předpokládám že ji tam výrobce integroval proto, aby prodloužil životnost baterky tím tedy vyvracím komentář "JackBrno | 14. 7. 2016 15:47Což je ovšem nesmysl."55-60% mi nestačí chtěl bych 90-100% jak tedy na to?Děkuji za případné rady.

Nesmysl to je, vyvracet můžeš co chceš. Rozdíl v životnosti baterie nabíjené na 90% a 100% bude v reálu nulový nebo naopak bude horší u baterie nabíjené na 90%, protože ti baterie bude i na nabíječce cyklovat. Ze 100% na 90% pojedeš na baterii a pak teprve na nabíječku. Ano, je to nesmysl a hledat takové řešení je pitomost.

Nabíjení na nižší kapacitu = vyšší počet cyklů = dřívější konec baterie. Výhodné pro výrobce a obchodníky, ale ne pro zákazníka. Pro výrobce a obchodníky je ideálem idiot, který nastaví nesmyslnou verzi powermanagementu a pak kupuje každý rok novou baterku, protože na pokles kapacity je záruka pouze 6 měsíců, zatímco necyklovaná baterie, nabíjená trvale na 100% vydrží ve vynikající kondici i více než pět let.

Pěkný, ale stejně bych chtěl udržovat těch 90-100% je to jen otázka "kosmetiky" nic víc.. dejme tomu že nechci prodloužit životnost baterie.

Uděláš nejlíp, když se v tom nebudeš šťourat. Pro HW i bateriije lepší, když ji dobíjí trvale nízkým proudem, než když do ní bude občas šťouchat proud vyšší. Navíc je dnes napájení většiny NB řešeno tak, že adaptér je dimenzován na 80 - 90% špičkového odběru, s tím, že špičky vykrývá právě baterie a když ji nebudeš mít trvale na 100%, rozloučí se s tebou dřív.

Chtít můžeš, s nesmysly ti asi nikdo chtít řadit nebude, neb je to ztráta času.

Tak vidím že jsou tady odborníci na Lithiové akumulátory. Nabíjení na cca. 80% prodlužuje násobně životnost i přes 10 let. Naopak trvalé držení na 100% degraduje baterii celkem spolehlivě.Škoda že nikdo neporadil, taky jsem byl na Thinkpad zvyklý a dodnes IBM T42 jede na původní baterii 20minut.