» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 Nabidka start

Dobry den, vcera se mi aktualizoval system windows 10 home x64 a od te doby me nejde cela spodni lista, kdyz kliknu na nabidku start tak se nic nedeje, ani pres klavesnici, to same i ostatni ikony (zvuk, hodiny, spustit ...) nereaguje to vubec, nevite co s tim?

Odpovědi na otázku

restart service "windows explorer" pres task manager ctrl + shift + esc, nebo pres cmd viz http://mywindowshub.com/how-to-restart-explorer-e... pote provest restart a melo by to jit normalne (zatim jsem to videl jen na dvou PC)

Tak to uz sem zkousel i predtim,ale nepomohlo to :(

řešení viz komentář od Yucci, ale neodpustím si rýpnutí, že jde o jedno z mnoha uživatelských "vylepšení", kde si pak uživatel musí sám hledat řešení. Jinými slovy u Windows 10 dneska nikdo neví, čím MS překvapí.Tak a mínusáci, šup šup do mně.

nereaguje jen kliknutí myši (případně i touchad, jde-li o ntb)?nebo nefunguje ani klávesa Windows a navigace pomocí šipek? Funguje třeba zkratka Win+R, Win+X, a.j.?pokud to je jenom myš (či touchpad), viděl bych problém v ovladači?

ne vsechno jde co se mysi tyce,ale pokud kliknu na ikonu windows dole nebo na prohledat, hodiny atd.. tak nereaguje nic,jediny kdyz kliknu pravym tlacitkem na mysi tak to vyhodi nabidku, zkratky win+x a win+r jde

trochu jsem gůglil a vypadá to skutečně na problém samotného OShttp://home.bt.com/tech-gadgets/computing/ha... přikláněl bych se k té čisté instalaci a zákazu updatu

Pokud to nějde nijak vyřešit, měla by tu být možnost, se vrátit na předchozí verzi Windows, popřípadě zkusit bod obnovy. Já osobně, dělám před aktualizací zálohu Windows, takže když aktualizace něco podělá, obnovím Windows ze zálohy. Aktualizace mám samozřejmě vypnuté(W10 neumí manuální aktualizace), zapínám Windows Update, jen když chci aktualizovat.

Problém je, že u W10 nevieš kedy príde aktualizácia. Ja 1704 nemám do dnes

MS má stránky, kde zveřejnuje aktualizace, takže je stačí sledovat a člověk hned ví, kdy je nějaká aktualizace. Popřípadě sledovat jiné stránky, kde se to zveřejnuje, např.ghacks.com. A jelikož ty stránky sleduju přes RSS, tak ty stránky nemusím kontrolovat denně.Pokud si to nezablokoval v registru či nějakým programem, popřípadě si Windowse nenastavil na business branch, pak by si měl mít Creators Update. Přece, už je to nějaký pátek, takže by to měl snad každý dostat přes Windows Update. A pokud ne, tak pokud sleduje, jaké aktualizace byli vydány, tak si ví, že tu je verze 1703, chce jí, nedostal, ručně si jí stáhne ze stránek MS.

Stáhni, 2x klikni a nech opravit. spustit jako správce !http://aka.ms/diag_StartMenu

zkusil sem a napise to: Pozadovane aplikace nejsou spravne nainstalovane a za tim neopraveno,ale jak to opravit tu neni :(

Spusť Windows PowerShell jako správce, vlož text:Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} zmáčkni Enter

Typicke spravanie sa OS po upgrade z nizsej verzie.Ako vzdy, bohuzial jedine riesenie bude najskor cista instalacia Windows 10, alebo cista instalcaia(alebo obnova z recovery particie, pokial sa jedna o notebook tymto "vybaveny") stareho OS..

NO do toho se me moc nechce pac sem preinstaloval PC asi 14dni zpatky :(

2 roky starý problém a Mrkvosoft jej stále neopravil ?!! https://youtu.be/lJKls5DH_fk . Další důvod proč na tento buzerant systém nepřecházet.