» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 na tabletu - alternativa

Dobrý den,vlastním tablet BusinessTab A8. Jsou v něm nainstalované Windows 10. Zajímá mne zda jdou do tabletu nainstalovat i jiné systémy jako je Linux nebo i jiný Win. Protože už mne to deptá jak to pořád nefunguje. A navíc to zabírá mnoho místa v paměti.SpecifikaceSystém: Windows 10 HomeProcesor: Intel(R) Atom(TM) CPU Z3735G @ 1,33 GhzRAM: 1 GBTyp systému: 32bitový operační systém , procesor pro platformu x64

Odpovědi na otázku

mohl by na tom jít linux, nebo x86 Android. Jestli to ale má jen 1GB RAM tak to nebude nic moc.Je to tenhle noname?https://aukro.cz/tablet-business-tab-a8-s-... můžeš na tom spustit HWinfo nebo Speccy a zjistit podrobnější parametry?

Jo je to tento. To Speccy a HWinfo jsou programy?

Speccyhttp://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Hwinfohttps://www.hwinfo.com/

Kluci nevíte nebo neporadite kde stáhnout ovladače ? Programy pro detekci ukážou prd a stáhnout někde něco pro tenhle tablet je skoro nemožný. Nemáte někde sadu ovladačů nebo img tech windows 10?

Zakldem je (bohuzel) nekupovat takove sunky. 1gb ram je dnes proste malo i na mobil, natoz na tablet s windows.

Já to nekupovala,ale dostala mám to jen na takové hraní. A vím, že je to šunka.

Ahoj, poradil Ti někdo, kde stáhnout ovladače ? Programy pro detekci ukážou prd a stáhnout někde něco pro tenhle tablet je skoro nemožný. Nemáte někde sadu ovladačů nebo img tech windows 10?

Zdravím,Poradím, co jsem se já dlouho natrápil, ale získal jsem cenou radu od firmy zajišťující servis na tablet BusinessTab A8 s Windows 10 od www.umax.czVzhledem k tomu, že jen upgrade na verzi 1903 s tak malou pamětí 32GB už nejde, musel jsem udělat čistou instalaci.1) z webu windows.cz jsem stáhl ISO obraz WIN10 pro 32bit systém2) pomocí programu RUFUS jsem vytvořil bootovatelnou flash s ISO obrazem3) dále je potřeba si zajistit/koupit/půjčit - USB HUB dále konektor/redukci USB na mikro USB pro připojení na tablet 4) takto pak vše připojit externí klávesnici, myš a připravenou flash na tablet5) těsně po zapnutí tabletu držet klávesnici ESC a dostat se tak na nabídku bootingu či Setup6) nabootovat z flash a nainstalovat tak nový windows verze 19037) nezapomenout, je Volba na začátku instalačního procesu, kam nainstalovat Win? Je potřeba tak odstranit dříve vytvořené všechny oddíly pevné paměti disku, a pak vytvořit nový oddíl. Tím sice vše smažete, ale vytvoří si windows oddíly nové, pouze ty potřebné.8) Po rozjetí windows tam skoro nic nefunguje tj. nejde dotyk, zvuk, slot pamět SD card, kamera, stav baterie aj.9) Aspoň že funguje aspoň wifi, tj. stáhnout z podpory ovladače. Tohle byl nejdůležitější rada a odkaz, který jsem získal, neboť ovladače můžete použít pro model Visionbook 8Wi Plus (cca130MB v *.zip)10) https://www.umax.cz/umax-visionbook-8wi-plus/11) Postupně přes ovládací panely / správce zařízení / přidat starší zařízení / volba z disku instalovat všechny ovladače. Postupně se chytne zvuk, dotyk, SD card apod.12) Nejsem až takový odborník na IT, ale tablet už plně funguje. Nakonec jsem nepotřebné ovladače odstranil.13) Vše trvá dlouho i vzhledem k tomu, že tablet potřebuje nabít…14) Pokud vše selže, stačí poslat dle originálního návodu na Ukázat celý příspěvek

zdravím,dle vašeho návodu:Jak v bodu 5 nastavit, aby se bootovalo z flash disku.děkuji(VisionBook 8WI Plus)