» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 na Chromebook

 |   |  ChromeOS Chrome 90.0.4430.100

zdravim, koupil jsem za tisicovku Acer Chromebook 315.Vsechno slape paradne, je svizny, super.Jen se nejak nemuzu szit s tim Chrome OS.Uvazoval jsem, ze sem hodim Windows 10, ale jak poslape? Ma to smysl nebo notas nejlepe pobezi s timto systemem?Jinak 4GB DDR4, AMD A4, 64GB SSD.Diky

Odpovědi na otázku

Fungovat to nějak bude, ale bude to dost zabržděné a hlavně budeš bojovat s místem, protože aktualizace budou místo požírat.

nech na tom Chromáka. Případně na tom jde rozběhat linux - např. Lubuntu by se na to mohlo hodit a pak tam dostaneš i "desktop" Skype, Teams apod. a další věci. Ale Windows bych tam necpal.

Fungovat to bude, ale....pro W10 je pro normální použití 8GB minimum64GB SSD je pro W10 zoufale máloTen CPU ti stačit nebudeTakže pokud si z toho nechceš dobrovolně vyrobit nepoužitelný šrot, tak to nedělej