» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 N

Dobrý den chci se zeptat ,kdybych si nainstaloval windows 10 N bude tam pasovat licence na Windows 10 Pro ?

Odpovědi na otázku

Nepravděpodobné. Licence platí na verzi, kterou máš koupenou. Ale k čemu by ti ta verze N byla, to je mi záhadou :)

Prý tam nejsou nacpaný ty sra*ky od mrkvosoftu ktere nejdou dostat z klasicke verze

Platí to v podstatě i pro W10 a W8.1

vykydaná varianta W10 je LTSB/LTSC pokud se nepletuhttps://www.howtogeek.com/273824/windows-10-without... ale mám dojem, že jednotlivec se k ní legálně nemá jak dostat

Jediny rozdil mezo windows 10 a windows 10 n je absence media playeru .Ten jde z windows 10 normalne odinstalovat. Takze vymyslis koniny.

takže ta licence bude fungovat ?

Ne, nejspíš nebude. A pořád nechápu, co si myslíš, že tím získáš. Verze N je jen na nátlak od EU ořezaná o pár drobností. Ale opravdu jen nepatrné množství, chybí tam snad jen Windows Media Player a nejak nechápu, čemu tam vadí. Pokud ho nechceš používat, tak přece nemusíš :)

jj, zrovna WMP by mi vadil z toho všeho nejméně.

ted je mi jasno děkuji všem za odpověd

Co ve Win 10 nechceš?

Windows pro licence ti bude fungovat na windows pro nWindows 10 home licence ti bude fungovat na windows 10 home nAle nechapu proc to vymejslis? Windows 10 n se od windows 10 lisi jen absenci media playeru. Ten muzes z windows 10 normalne odinstalovat.

To si jenom myslíš. N verze nestahuje balast.

Nikoli. N verze je jen o media playeru.

Včera jsem instaloval W10 a hned po prvním připojení k internetu se začal stahovat balast. U W10N se mi tohle nestalo.

Nesmysl.

To je pitomost, W10 stahují aktualizace, ne balast. A to se u N nijak neliší.

Balast stahuje uživatel, ne Windows.

Dej si tam to Ubuntu to tam by melo jit.

Prodej Škodovku,kup si Daciu. Asi tak.

Nic ve zlem ale raději tu Dacii než Škodovku.

to je spíš jako srovnávat Ferrari s Hummerem - nejde obecně říct, co je lepší. Jde o to, na co to zrovna potřebuješ.Pro konzumního pařana PC her nebo uživatele spousty win-only softu se linux nehodí. To ale neznamená, že by na některé využití nebyl o dost lepší než Windows.

Aky problem je nainstalovat Win10 a potom pouzit na odinstalovanie zbytocnych apiek aj sucast systemu pomocou ??? A mas skoro cisty win bez balastu https://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php