» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 mi zobrazuje již smazané soubory

Ahoj, mám Windows 10 Education verze 1607 Build 14931.1000Nevím, jestli až po nějaké aktualizaci, ale začal mi dělat problém, že se mi některé smazané soubory znovu zobrazí, jako bych je nesmazal. Už samozřejmě nejdou otevřít, ale jsou tam zobrazené, jakoby tam byly. Všiml jsem si toho pouze na ploše, kde stáhnu např 6 .doc soborů, všechny naráz smažu pomocí Shift+Del a když znova zobrazím plochu, třeba 3 tam znova jsou a zobrazují se stále, než se znova přihlásím.Nevíte jak se té otravy zbavit?Děkuji

Odpovědi na otázku

To je zvláštní. Vypadá to, že si nějak systém nerozumí s diskem. Tak jako tak, docvakněte všechny kablíky, které vedou k disku. Nic jiného problémy nedělá?

Nic jiného problém nedělá. Disk je z notebooku nevytažený minimálně několik měsíců a je připevněn na místě 4 šrouby. Jedná se o cca 4 roky staré SSD Intel 520 180GB. V notebooku mám i Ubuntu, na kterém se nic takového neděje.

1/ stiskni Win+R, zadej příkaz control folders a potvrď OK2/ v záložce Zobrazení cokoli změň a potvrď Použít a OK3/ znovu stiskni Win+R, zadej příkaz control folders a potvrď OK4/ vrať změnu provedenou v kroku 2, opět potvrď Použít a OK

Děkuji..mně to zafungovalo na ploše perfektně!

Spíše to vypadá na to, že se mu to z disku fyzicky smaže, ale v MFT mu to stále zůstává. Doporučoval bych hledat problém tady.

Spustit CMD jako správce, chkdsk C: /r

A s tím co? Naplánoval jsem kontrolu, restartoval, kontrola proběhla bez nějakých hlášek o výsledcích a windows se zapl.

cmd.exe,chkdsk /x /f /f /v /bešte raz, alebo; chkdsk /x /spotfix

sorry;;; chkdsk /x /f /r /v /b

/r je zbytočný. Načo mu kontrolu povrchu ak nejde o starý HDD?

udělej, co jsem ti psal výše

Chováš se nekorektně:"na ploše, kde stáhnu např 6 .doc soborů"Na Plochu se žádné dokumenty neukládají.K tomu slouží (překvapivě) knihovna Dokumenty.Co s tím?1) Nauč se základy OS WNT, v první řadě práci s knihovnami.2) Vymaž historii Exploreru:Zobrazení -> Možnosti složky -> Obecné -> Ochrana ... -> Vymazat

To že se chová nekorektně a že by to šlo ukládat jinam je možná pravda, ale neznamená to, že by se mu to mělo chovat tak jak popisuje.

Co je ti proboha do toho, kam si stáhnu dokumenty? Když něco chci rychle stáhnout, prohlídnout a smazat, proč bych to musel stahovat do dokumentů a mít k tomu míň pohodlný přístup? Co je na tom nekorektního? Jinak v počítači téměř žádné dokumenty, videa a prostě nic neskladuju, protože k tomu nemám důvod. Když ale něco smažu odkudkoliv, nemělo by se mi to tam dále zobrazovat, ne?

v horším případě přetahat do složky a uklidit do kouta, kdyby nešli smazat. Ale jistě jdou

1. ak je chyba v OS, preveríš to príkazom sfc /scannow2. ak chyba file systemu, chkdsk c: /f /x (/r je test povrchu, ale ten Ti natiahne čas na hodiny)3. pozri výpis z kryštaľ disk info. Ak máš problémy s kablom, jeden parameter bude podozrivý

1. sfc /scannow:Verification 19% complete. Windows Resource Protection could not perform the requested operation. Nevím proč.2. chkdsk c: /f /x taky nic.3. Zde výpis z Crystal Disk Info: https://s17.postimg.org/9tw6cl5n3/Disk.pngNa disku mám ještě nainstalované Ubuntu, které funguje 100% správně. Nechci přeinstalovávat Windows, protože je to nejen otrava, ale zároveň mi instalace Windows vždy posere spouštění Linux (naopak ne) a musím ho přeinstalovat taky.

Máš sprznený dualboot. Oddiel na ktorom je Win. musí byť aktívnym zavádzačom nastavený ako primárny. Nastav, resp. zmeň plné prístupové práva oddielu s nainštalovaným Win (C:\). ale aj zavádzaču v Núdzovom režime pod Windows:nt service\trustedinstallersystem administratorsuserseveryonesystém maže iba hlavičky dát, preto v tvojom prípade vylezú späť.Musel by si mazať súbory príkazom: deltree (v cmd.exe ako Správca). detto v PowerShell.

Co by za to jiní dali! Pracně dolují pomocí různých nástrojů ztracené soubory, zatímco ty tam všechno máš - a bez práce....