» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 licence po instalaci

Zdravím,Když jsem koupil notebook, tak jsem v něm měl windows 10, ale preinstaloval jsem ho na linux kvůli větší stabilitě a výkonu. Otázka se týká licence, při koupi jsem nedostal CD, ani produkt key. Když dam při instalaci windowsu přeskočit ověření licence, bude windows znovu automaticky aktivován? Četl jsem, že licence je uložena v hardwaru. Jak to tedy je?

Odpovědi na otázku

Aktivuje se automaticky po připojení k internetu.

Děkuji. Přeju hezký zbytek dne.

Licence není uložena v hardware, ale na serverech Microsoftu ve vztahu ke tvému hardware. Takže ano, po opětovné instalaci W10 se samy aktivují.

Děkuji. Přeju hezký zbytek dne.

Hm. A co dual-boot? Dnes každý koupený komp má Win. Proč odstraňovat? Může se hodit k experimentům. Při dnešních kapacitách úložišť se Win nechaj a nainstalují se další distra Linuxu. Lze i více dister Linux-u.

pokud tam není velký SSD, tak se to dá pochopit...

Zkoušel jsi hledat? (Odpověď: Ne.)sudo strings /sys/firmware/acpi/tables/MSDMTolik k tomu „uložení v hardwaru“. Umístění těch souborů v sysfs se mohlo změnit a bývá to vidět taky někde pod /sys/firmware/efi/efivars, nicméně každopádně to tak někde bude.