» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 knihovny

Dobrý den,potřebovyl bych poradit jak se natrvalo zbavit knihoven ve Windows 10. Konkrétně jejich výskyt v "Tento počítač" viz. obrázek v odkazu. Na internetu jsem na to našel několik návodů, ale problém je ten, že po updatu z windows update jsou tam znovu. Jak tomu zabránit?

Odpovědi na otázku

Tak si nejsem jist jestli jsem to správně napsal. Potřeboval bych se zbavit konkrétně těchto odkazů:https://www.dropbox.com/s/tpn5q9di1amvc7z/ThisPC-... jedná se o ty složky nad seznamem pevných disků a uložišť.

Hezky jeden po druhém běž v registru do následujících klíčů a u všech nastav hodnotu podklíče "ThisPCPolicy" na "Hide" (bez uvozovek). Hodnota pro zobrazení je "Show"https://abload.de/img/show-or-hide-folders-... Documents Folder:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions\{f42ee2d3-909f-4907-8871-4c22fc0bf756}\PropertyBagPictures Folder:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions\{0ddd015d-b06c-45d5-8c4c-f59713854639}\PropertyBagVideos Folder:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions\{35286a68-3c57-41a1-bbb1-0eae73d76c95}\PropertyBagDownloads Folder:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions\{7d83ee9b-2244-4e70-b1f5-5393042af1e4}\PropertyBagMusic Folder:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions\{a0c69a99-21c8-4671-8703-7934162fcf1d}\PropertyBagDesktop Folder:HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FolderDescriptions\{B4BFCC3A-DB2C-424C-B029-7FE99A87C641}\PropertyBag

Ještě malé upřesnění - pokud klíč pro některou položku neexistuje (pravděpodobně Desktop), jednoduše ho vytvoř.

A které knihovny neinstalovat?U Win7 mám seznam, které jsou zbytečné (např.: info o update na novější win atd..)Díky za rady.