» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 kde koupit

dravím. Kamarád schání Windows. Koukal jsem a prodávají se i na ebay. Nemáte někdo nějakou zkušenost ? aby to nebyl jen OEM verze , či nějaká použitá jako je plné aukro.Co třeba toto ? http://www.ebay.com/itm/Genuine-Product-10-Ho...

Odpovědi na otázku

Problematický nákup: nikdo Ti nezaručí legálnost licence, nedostaneš příslušný doklad => nelze doporučit.Bylo by to ve výsledku podobné, jako kdyby sis stáhnul warez.Legální licence seženeš v každém obchodě IT, např. přenositelná edice Home:http://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... apod.

právě, že nás zaujala cena. No bude to asi lepší.

napiš mi mail, mám jedny navíc (kliknutím na nick)

Můžeš si být téměř 100% jistý, že taková nabídka ti neposkytne legální platnou licenci pro tvůj počítač. Zcela jistě byla určena k jinému účelu (nejspíš OEM licence ze zrušených počítačů, případně nějaké hromadné licence pro firmu atd.). Takže i když budeš mít necracklou kopii s klíčem, který asi půjde aktivovat, stejně to nebude pro tebe legální licence. Takže to bude úplně to samé, jako by sis to stáhl někde na uloz.to akorát za to navíc ještě číňanovi zaplatíš. To platí i pro všechny ty "zaručeně legální" licence na Aukro a různých překupníčků. Obecně pokud chceš jistotu legální licence, kupuj jen u oficiálních prodejců. Jinak se může snadno stát, že zaplatíš a budeš mít pocit, že jedeš na legální licenci, ale nebude to pravda.

Není problém si licenci ověřit,odkaz http://www.vyhodny-software.cz/windows-poradna/legalni-w...

U firmy, která prodává pochybné licence...

Jak víš že to jsou pochybné licence? Možná od šmejdů na aukru.

Tahle firma prodává pouze odloupané COA štítky z vyřazených PC.

Tohle je něco, jako když zloděj křičí "chyťte zloděje!"

Pokud chceš pravou legální licenci MS Windows dá se překvapivě koupit u autorizovaných prodejců MS - kdo by to byl řek, že

a nebo překvapivě i na MS store

Problém je s tím, co je vlastně legální. OEM licence je legální jen s novým PC. A to ještě nevím, jestli to zase není tak, že musí být složené partnerem MS. Takže se dostaneš do křížku téměř vždy, pokud nekoupíš licenci za 5000kč. Takže nevím, jestli raději nekoupit licenci za pár kaček, kterou někdo prohlašuje za legální, nebo přidat tisícovku za nelegální OEM od MS partnerů. Já kupuji vždy notebooky kde je licence ale pro kamaráda jsem zjišťoval situaci a Microsoft zdaleka není tak vstřícný u nových licencí jak se může zdát. Ale podle všeho se dá windows nelegálně provozovat i bez licence. Nemusí se ckrackovat. Jen se dole zobrazí aby jste windows aktivovali. A předpoklad je takový že za nějakou dobu MS nabídne nějakou akci ta tyto PC.

A líbí se mi tvůj pozdrav. Vypadlo Z ale dravím je docela dobré na toto fórum. Ještě bych to upravil na Drawím a mohl by to být nový pozdrav na PC fórech. Takže budu používat díky.

https://www.alza.cz/microsoft-windows-10-home... Třeba zde máš legální plně přenosnou FPP (ne OEM) licenci a stojí něco málo přes 3t. Tak nevím, co řešíš.

Takovou cenu to nemá...lepší oem klíč z aukra a udělat upgrade než krmit ty americké nacisty