» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 ikony aplikací mizí

Dobrý den,po běžném zapnutí notebooku HP ENVY 15 j-000ec s Windows 10 mi po načtení profilu začala černě problikávat obrazovka. Programy se nebyly schopny načíst. Obyčejný restart nepomohl, tak jsem provedl tvrdý restart. Poté Windows najel správně, ale ztratily se mi ikony aplikací pro Windows 10 (konkrétně třeba Store) ze spodního panelu. Aplikace nelze spustit. Něco podobného se mi stalo již 3x v minulosti, kdy nešel otevřít start a tyto aplikace také nefungovaly po opravě disku, kterou si Windows 10 vyžádal. Nyní mi opět systém hlásí, že je potřeba opravit chyby na disku, ale mám obavy, že se mi systém opět rozsype a bude potřeba čistá instalace. Existuje i nějaký jiný způsob (třeba proces, který je potřeba spustit), aby se resetovaly funkce aplikací Win10 (včetně startu, který je zjevně také jako aplikace řešen)?

Odpovědi na otázku

Zkontroluj disk nějakým diagnostickým nástrojem. Pokud je vadný, vyměň ho. Protože se to bude neustále opakovat.

Disk je právě v pořádku. Navíc by se po čisté instalaci asi nevyskytovala ta samá chyba s odstupem času cca 2-3 měsíce.

powershell ako správca, Okopči príkazy:Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealthnásledne:sfc /scannowhttp://www.tenforums.com/tutorials/7808-dism-repai...

Jestliže je disk v pořádku, proč tedy systém hlásí že jsou na něm chyby a dožaduje se opravy? Ano, disk může být po HW stránce v pořádku (i když o tom pochybuji - zkusil jsi diagnostiku výrobce??) a jedná se pouze o narušený FS. Ale ani to není normální a musí mít příčinu - nějaký soft? Zpytuj svědomí co sis tam natahal...

Ano, diagnostika od výrobce je OK. Systém vyžaduje kontrolu disku, protože byl vypnut natvrdo. Jakmile ale tuto diagnostiku spustím, systém se rozhodí. Soft mám legální - Win10, Office, zbytek freeware

Tak to shrneme. Disk je OK. Kontrola disku je kvůli tomu vypnutí natvrdo, to je taky běžné.SW máš v pořádku. OS je přeinstalovaný, dokonce opakovaně. Zbývá tedy už pouze jednoa to uživatel...

Tak mi tedy pověz, co jsem jako uživatel zvoral, kdyz jde zapnul PC tlačítkem? Včera , předevčírem, pred tydnem normálně fungoval, dnes za naprosto stejných podmínek umřel.

Já mám podezření na HW, ale ty pořád tvrdíš, že je vše OK.To bude ta chyba... Všechno znovu a řádně prověř z boot media (hirens).

Dobře, vše ještě projedu znova :)

Ale všechno, tj. ramky, disk... A až budeš znova instalovat, musíš použít 100% zdravou, ověřenou instalačku (kontrola SHA-1). Dále musíš použít originální ovladače od výrobce - ne ty generické od M$.

Ramky, disk, procák, grafiky jsou OK, disk nechám kontrolovat přes noc. Přece jen 1TB chvilu trvá. Instalačku nachystanou mám - ověřím též zítra. Zatím díky za rady.

Můžeš sem dám S.M.A.R.T. výpis?