» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 Enterprise instalace přednastaveného systému

Dobrý den,V poslední době v naší malé firmě řeším přechod z Win7 na Win10.Vždycky jsem instaloval Windows pomocí USB flash disku z originálního ISO souboru.Nepotřebuji instalovat Windows na několik počítačů zároveň ale potřeboval bych poradit jak nainstalovat systém už s předefinovanými parametry nastavení na různý hardware počítačů.Jako příklad uvedu že mám na notebooku Windows 10 Home a chci provést čistou instalaci na Windows 10 Enterprise už s nastavením které jsem si ručně nastavil na pracovním počítači v práci.Příklady nastavení která bych chtěl předefinovat:- Vypnutí UAC- Zobrazení skrytích systémových složek- Zobrazovaní všech ikon v Tray Liště- Nastavení telemetrie na základníA mnoho dalšího nastavení,jaké metody mi doporučujete ?(Chtěl bych stále zůstat u instalace z ISO > flash disku)

Odpovědi na otázku

Celý je to nesmysl.. obzvláště edice Home ve firmě.. Jinak, co se týče přednastavení. Úpravy instalačky lze provést v programu NTLite. Ostatní záležitosti v systému -> od edice Professional výše -> širší možnosti nastavení -> Gpedit, Místní zásady zabezpečení apod.. - Vypnutí UAC...??? K čemu je to dobrý..???.. Tohle lze vypnout v nainstalovaném systému. nenapadá mne žádná výhoda vypnutí UAC - Zobrazení skrytých souborů. Máš tam hrubku, ty trubkovitej podnikateli.. Ani toto nevede k žádnému zvýhodnění -> pro neznalého je to spíše matoucí a může se tak vrtat v něčem, v čem by neměl, pokud neví co dělá.. - Další blbosti, o kterých se zmiňuješ, jsou rovněž do nebe volající.. Děláš si nejspíš prdel..??? Budiž, když se nudíš..

Zjevne sis to spatne precet.... Home ve firme opravdu ne, jak popisuje, chce veskera PC preinstalovat na Win10 ENTZde mi ale nesedi par veci:- notebooky pro firemni pouziti v zakladu s Win10 Home - tady asi nekdo hodne setril na nespravnem miste...- Enterprise licence - pokud jste na tuto licenci dosahli, nerikej ze nemas k dispozici dalsi soucasti infrastruktury kterymi by jsi resil pomoci Group policy nastaveni, hromadne instalace atd?

Jenže licenčně nemůže dávat Enterprise na PC co má Home, pokud nemá tedy školní licenci, ovšem to by asi nepsal o podniku.

1. Nevím, jestli existuje verze ENT, kde by nebyla potřeba podkladová licence a podkladová licence musí být verze pro a vyšší (ne Home) viz https://blogs.technet.microsoft.com/technetczsk/2016/05/19/op... 2. vzhledem k tomu, že chcete ENT verzi, tak předpokládám, že máte stanice ve windows doméně, tj veškerý nastavení řešte pomocí group policy