» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 downgrade na Windows 8.1 a.....

Dobrý den všem,poradí mi někdo, jestli tohle dopadne dobře ? . Vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo zprovoznit "dotyky" na Lenovo S400 idea pad dotykové obrazovce, po pravděpodobně upgrade na W10, (ale stále nemám jistotu, zda není vadný ten displej), chtěl bych nyní udělat "něco", ale netuším, jak to je s těmi licencemi - a jestli tedy, pokud:1) Provedu nyní čistou instalaci z W10 na W 8.1 a vyzkouším, zda bude dotykové obrazovce reagovat na doteky - pokud ano - nechám to být. Při tomto bych očekával, bych s licencemi mít problém neměl - opíšu tam tu, co je napsaná v BIOSU.2) Pokud po uskutečněné bodu 1) zjistím, že dotyky na dotykové obrazovce stále nefungují, tak provedu tentokrát čistou instalaci W10 a opíšu tam číslo, které mi ukázal "produkeyx64" pro W10 (před novou instalací W8.1).Co myslíte, budou fungovat oba způsoby ? Předem děkuji za nějaké zkušenosti a rady.

Odpovědi na otázku

Podla mna ano. Pre W10 asi ani nebudes potrebovat product key zadavat, aktivacia by mala prebehnut aj bez kodu.Pre W8.1 najskor kod ude treba zadat pred aktivaciou.

Tak díky. Prozatím stahuju na flashku instalačky.

Ono by celkově stačilo provést čistou instalaci W10, na S400 s W10 dotyk funguje, ale pozor, ne každá S400 je dotyková, byla řada, která je bez dotyku.

Tak tohle mě zajímá. Včera jsem totiž ještě na upgrade W10 na s400 idea pad udělal poslední sestavení 1607 (předtím tam bylo sestavení 1511 nebo tak) a nefungovalo to. Jinak si pamatuju, že ještě když na té s400 byly W8.1, tak ten dotyk fungoval. Já ten notebook viděl naposledy někdy před červnem 2016 a to ještě dotyk fungoval. Pak na tom "někdo" provedl ten upgrade na W10, ale po nějakém čase ještě smazal starou instalaci (W8.1). Ale právě nemohu nijak zjistit, jestli teď je ten dotyk vůbec v pořádku hardwarově. Proto to chystání na čisté instalace. Ale asi vůbec nic nezkazím, když všechno udělám obráceně. Nejprve tedy zkusím čistou na W10. Díky, možná si ušetřím zbytečnou práci a s těmi licencemi to bude stejné.

Hlavne potom treba nainstalovat vsetky ovladace z lenovo.com k danemu modelu.

Ty mám zazálohované, ale například právě pro tu dotykovou obrazovku je vůbec Lenovo nevydalo pro W10, ani W8.1, jsou tam nějaké od Microsoftu z roku 2006 - jsou tam pro všechna zařízení HID z roku 2006.

Skusil by som google + HW ID toho HID, mozno sa najde ovladac priamo od vyrobcu...

Díky, zkusím to, ale zkoušel jsem také možnost, jak získat vše aktuální od Lenovo, přes ten jejich "Foundation..support for W10...." (to mělo udělat všechny opravy po upgrade na W10) a ten ovladač tam taky nebyl - nainstaloval se opět ten od Microsoftu z roku 2006. Zkusím to tedy ještě přes ID.

Tak bohužel - "neznámé zařízení" a pouze nabídka na nákup programu pro optimalizaci PC.

Skus sem hodit HW ID toho dotykoveho bazmeku.

Ano - zkusím to . Musím ale z toho druhého, tak momentík - je to hrozné numero .

HID\VID_0EEF&PID_A107&REV_1808&Col01

Skus, ale pozor na malware, taketo stranky vacsinou vnucuju nejaky ten adwarik https://restore.solutions/hardware/usb/vid_0eef/pid...

Tohle si ještě rozmyslím, ale opět je tam nějaká firemní identifikace. Až dodělám flashku na instalaci W10, tak možná něco zkusím. Ještě uvidím. Díky.

Alebo tu, toto vypada slubnehttp://www.eeti.com.tw/drivers_Win.html

Vypadá, ale to má jméno firmy, zobrazilo by se - mě se ve výrobci píše " Standardní systémové zařízení " a kompatibilita je "nula" - s ničím. To bude čínský výrobek z nějaké venkovské dřevěné kůlny. Další co se tam píše hned na začátku je, že nepoužívat pro W10, že ten má ovladač zabudovaný. další, co se mi nelíbí, je, že to má být pro displej s infra-přenosem dotyku a to tenhle není. To nebudu riskovat.

Kludne to moze byt ono, skus to. Videl som tam ze je to IR ale aj RS232, moze to byt v tom zariadeni prepojene interne cez COM port, preco by nie?

Pokud mi to po té čisté instalaci W10 opět nebude fungovat, tak, než tam budu vracet W8.1, určitě něco z toho vyzkouším - taky se mi to pořád nechce přeinstalovávat. Ještě jednou díky.

Výsledek s ovladačem od eGalaxTouch (hned ten první 5.14.0.14916). 3 ze 4 zařízení se dostala do skrytého režimu - ovladače zůstaly od Microsoftu, všechny ty z roku 2006 a v textovém okénku pro "Stav zařízení" je tato hláška:"Hardwarové zařízení je nyní připojeno k počítači. (Kód 45) Chcete-li potíže odstranit, připojte toto hardwarové zařízení k počítači."Tak teď to nějak zkusím vrátit do původního stavu, ale ještě nevím jak .

Bod obnovy si nerobil?

Teď mě napadlo, že myslíš ten notebook, tak moment ještě.

Pokud děláš čistou instalaci na stroji, kde už desítky byly, tak klíč vůbec nezadáváš. Desítky se aktivují samy po připojení k internetu.

Díky, tak to bych uvítal. A co když ty "dotyky" (na dotykové obrazovce) po čisté instalaci W10 opět fungovat nebudou a já budu muset dát ty úplně původní W8.1 ? To by mohlo stačit zadat ten kód z BIOSu, ne ?

Ten kód z "BIOS" může fungovat jen s původní OEM instalačkou. Nicméně už i ty W8.1 by mohly jít instalovat bez klíče a aktivovaly by se automaticky (popř. přes telefon).

Tak ten klíč to skutečně nechtělo. Jinak W10 po 6 pádech v různých etapách čisté instalace a po mém zásahu, kdy jsem nakonec musel přes příkazový řádek zcela zlikvidovat "partišny" (bylo jich tam asi 8) na disku a naformátovat tam jen 2 +1 si udělal sám. Nějak to žije, ale je prozatím předčasné říci, jestli všechno a správně. To bude ještě trvat pár hodin, než tohle nějak dodělám. Chybí tomu spoustu podpůrného sw nejen od Microsoftu.

No instalacia W10 by padat len tak sama od seba nemala, toto by mohlo naznacovat naozaj nejaky HW problem...Ale nechcem strasit, uvidis, ako to bude fungovat. Po cistej instalacii by sa to nemalo chovat nijak divne, proste by to malo byt stabilne a nic by nemalo padat...

No asi neměla, ale až po té likvidaci těch "partyšní" se to nainstalovalo správně - trošku pak při prvním spuštění cukal obraz a poskakoval kurzor, ale teď stahuju tu podporu, co dává Lenovo oficiálně a instaluju, zatím bez obtíží, tak počítám, že to pak bude zase lepší. Ale dotyk pořád nic.

Taktéž jsem provedl downgrade na 8.1, i když jsem nechtěl. Zkusil jsem obnovu do továrního nastavení. Pokud jsi koupil nb s win 8.1 bude to fungovat. Fungovat taktéž bude i downgrade na win 8 a aktualizace přes na win 8.1 přes store. Místo přímé instalace bych provedl spíše toto.