» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 defender běží?

Ahoj, jako linuxák si nevím rady s Windows 10. Spustil jsem kontrolu disku, ve správci úloh vidím že procesor je vytížen na 100% procesem "Služba Antivirová ochrana v programu..." Ale v okně "Zabezpečení windows" je už půl hodiny:Probíhá vlastní kontrola...Odhadovaný čas: 00:00:000 zkontrolované souboryDotaz: dělá to něco a mám čekat jak to dopadne, nebo restartovat?

Odpovědi na otázku

Restartem nic neskazis maximálně pustíš kontrolu disku znova

pokud delas nekomu antivirovou kontrolu, doporucuju tam nahrat 14denni trial Malwarebytes, projet PC, najde to krome viru i veci ohledne malwaru co defender nenajde, odstranit je, smazat malwarebytes aby se zas aktivoval defender a predat pc zpet uzivateli

i windows 10 se mužou totálně ro.z.es.r.at a pak je musíš přeinstalovat uplně od začátku. defender si mužeš ve windows 10 nechat ale mužeš ho i zcela vypnout trvale a ponechat zapnutý jen update nebo vypnout zcela i update. Nepíšeš jakou máš verzi ale momentálně je k dispozici Windows 10 22H2 19045.2486https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a ta už je celkem uplně bezproblémová... takže stáhneš si "nástroj" a pak zvolíš češtinu a x32 nebo x64 nebo raději obě a pak ti to na disk uloží ISO soubor nebo vytvoří bootovatelnou USB flešku 16GB ze který se to dá nainstalovat. z ISO mužeš vytvořit později bootovatelnou USB flešku taky.