» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 czech !!!

Čaute, poprosil by som o radu skúsenejšich. Viem, že sa jedná o primitívnu radu, ale ani za toho pána neviem ako si mám zmeniť jazyk vo windows 10.Predtým, ako sa mi začnete smiať, musím uviesť ešte jednu informáciu.Zakazal som spy od mrkvosoftu,telemetriu a všetko čo sa dalo ohladom sledovania, nastavenie firewallu atd...Pri instalacii českého jazyka mi vyhodilo spravu: The language cannot be installed on this computer.Postupoval som klasicky: win+r - lpksetup.exe vybral stiahnuty jazyk a potom vyhodilo chybu.Nikdy som takyto problem nemal, s pc pracujem dlhodobo a fakt ma to prekvapilo.Neviete kde môže byť chyba?? Prikladam aj screen: http://ulozto.cz/xNNfQfQS/jazyk-jpgBudem vdacny za kazdu radu.diky

Odpovědi na otázku

Možná, že IP.cab byl jiné verze, než máš Windows, jinak by stažení jazyku mělo jít přes Windows Update !

Nemáš náhodou ty W10 jen jako upgrade ze staršího, už zapraseného systému, tedy v hrozném stavu? Možná bude rychlejší zálohovat data a udělat čistou instalaci OS rovnou v požadovaném jazyku.

Najprv si vypni tie kutilské sračky, ktoré zmenili riadky v súbore hosts, firewall, Services alebo blokáciu v hosts na servery www a IP porty odstráň manuálne. Najskôr tam bude pes zakopaný. II.Stiahni si ISO W10, rozbaľ ho vo WinRar priamo v gr.prostredí W10, klikni na Setup.exe, vyber modrom okne: Ponechať pôvodné nastavenia a SW. Týmto spôsobom prešrotuj celý systém nanovo. Po troch reštartoch máš W10 napravenú bez ujmy. Následne klasicky C:\ vyčisti od OLD a inštalačnej zložky.

1.Mozno si upgradoval z W7, vtedy W10 robi vsetko mozne, len nie to, co by malo - odporucam cistu instalaciu alebo tzv. reset2. mozno si pouzil nejaky specialny skrpit alebo utilitu na zakazanie tych satanasskych sledovacov Microsoftu a nieco to rozbilo, pokial si spravil zalohu registrov pred tymto krokom, odporucam to vratit spat a skusit instalaciu lng. znova