» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 chyba při obnovení do továrního nastavení

Dobrý den,chtěl jsem win10 obnovit do továrního nastavení z důvodu porodeje ntb. V nastavení jsem dal obnovení do továrního nastavení, zvolil jsem možnost odebrat všechno (Odebrat všechny vaše soubory, aplikace a nastavení) poté jsem kliknul na Odebrat soubory a smazat disk. Vymazání souboru proběhlo v pořádku po té se system restartoval a začala instalace win 10. Jak instalace byla na 10% tak se to zastavilo nechal jsem to tak 5 hodin co jsem byl mimo a stale se to nikam neposunulo, tak jsem tedy zvolil ruční vypnutí systému. Teď jak ntb zapnu tak při úvodním načtení do OS (Logo Lenovo na obrazovce) se zobrazí hláška. Nastala chyba při instalaci windows. Pokud chcete znovu naistalovat windows klikněte na OK. Když na to kliknu tak se ntb restartuje a zobrazí se chyba znovu. Prosím vás prodatíme mi někdo jak tam dostat znovu win10? Děkuji

Odpovědi na otázku

Klasická chyba. Tovární nastavení ve W10 je jen šidítko, pokud tam nejsou z výroby v samostatném recovery oddílu. Takže musíš si stáhnout instalačku W10, udělat bootovacího flashku, odstranit oddíly na disku, vytvořit nový, zformátovat a udělat čistou instalaci.

Dobrý den, velmi děkuji za odpověď, ale není mi jasné jak odstranit oddíly na disku a vytvořit nový? Mohu pomoci tady toho návodu toho docílit? https://wmmania.cz/clanek/jak-vytvorit-usb-f...

Teoreticky by mělo stačit vytvořit instalační USB flash a tam by v počátku instalace měla být volba pro kompletní vyčištění disku.

Nejlépe si ze stránek MS stáhnout MediaCreator. S jeho pomocí vytvořit startovací DVD, nebo USB Flash. Instalovat z vytvořeného média. Při dotazu na instalační klíč, zvolit "přeskočit" (nebo něco v tomto smyslu - nepamatuju si, jak je to tam přesně nazváno).

Opakuje se mi chyba a vrací se to, nelze obnovit do továrního nastavení. BIOS je zmražený, není možné ho ovládat. Tím pádem to nedám ani z flashky.