» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10, čekání na ukončení programů při vypínání

Dobrý den, nedávno jsem nainstaloval Windows 10 (dříve Win 7) a nastal menší problém při užívání zálohovacího programu Syncback. Mám nastaveno spustit zálohu při vypnutí systému, na win 7 vše fungovalo OK, nyní se však vypínací proces, kdy je na obrazovce nápis čekání na ukončení spuštěných programů, asi po 60 vteřinách přeruší a vrátí se zpět na plochu a já musím opět znova zmáčknout vypnout PC. Jde o to, že složka má cca 600 mb a záloha na flashku trvá asi 3 minuty. Je nějaký způsob (nastavení registrů) aby jednoduše jako ve win 7 současný systém prostě počkal až se spuštěný program sám vypne, nebo jen třeba prodloužit lhůtu ze současné 1 minuty např. na 5? Díky

Odpovědi na otázku

Napiš si skript, který spustí zálohování a pak počítač vypne.

Tahle otázka je tady dlouho, ale mám teď stejný problém. Akorát používám GoodSync. Na počítači s W7 proběhne záloha a PC se vypne. Na počítači s W10 se čeká na ukončení programu jen chvilku a pak se vše zruší a win se vrátí na přihlašovací obrazovku nebo plochu. Skript si bohužel napsat neumím. Podle mě je to nějaké nastavení W10, ale potřeboval bych poradit jaké a jak to opravit.