» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 částečně v angličtině

Ahoj, mám problém s W10. Po instalaci tohoto OS a zvolení jazyka čeština je stále asi tak 10% OS v angličtině. Hlavně hlášky před samotným načtením PC. Jako např. Welcome místo Vítejte, sign-in options místo možnosti přihlášení apod. Po samotném načtení systému je již vše v češtině. Pokoušel jsem se odinstalovat a znova nainstalovat jazykový balíček, bohužel nenastala žádná změna. Můžete někdo poradit? Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Obecný problém od 7. Hádám, že původně jsi instaloval v angličtině. Řešení je jednoduché, stáhnout již instalaci v češtině, nainstalovat v češtině a budeš ji mít kompletní.

Jedná se o nový notebook z HP Market, kde již W10 byl předinstalován. Předpokládám že v češtině

Zkuste změnit výchozí nastavení tak, jak je to popsané například tady:http://www.howtogeek.com/232659/how-to-change-the-... Ve stručnosti je ten postup následující:Otevřít ovládací panel Oblast (např. zadat Oblast v nabídce Start).Přejít na kartu Správa.Kliknout na tlačítko Kopírovat nastavení.Zaškrtnout políčka dole v části Zkopírovat nastavení do.

Ovládací panely\Hodiny, jazyk a země či oblast\Jazyk\Upřesnit nastavení, tam kliknout na Použit nastavení jazyka u úvodní obrazovky, systémových účtů a nových uživatelských účtů. Na záložce Správa kliknout na Kopírovat nastavení a zaškrtnout dole obě zatržítka, restart Je fakt, že čisté české ISO je lepší, ale toto jde taky použít.

Byl jsem pomalejší

Vyzkouším, moc děkuji za radu

Všem moc děkuji, již je vše v angličtině. Jsem rád, že to šlo vyřešit takhle rychle. Na HP podpoře mi řekli, že se jedná o chybu a mám ntb reklamovat... :/ Tak jsem fakt vděčný, že se to vyřešilo takhle za pár kliknutí :)

*češtině