» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 build 1903

Windows 10 verze 1903, nejde najít. Windows v mém počítači se nechce upgradovat. Poslední upgrade byl 2.5.2018 - 1803 a potom už nic. Přitom aktualizace jinak fungují úplně normálně. Neví někdo co s tím.

Odpovědi na otázku

Automatická oprava Windows Update, sfc /scannow či Pomocník při upgradu Windows?

Ochrana prostředků Windows nenalezla žádná narušení integrity.

To je zajímavé, už vím proč se mi ten balast ještě nenainstaloval. Mě totiž systém jeden z interních HDD pořád hlásí jako odpojitelný. Nevím co s tím - Sata hot plug je vypnutý, pozpřehazoval jsem přípojky SATA na discích a furt svítí odpojitelný.

tim to neni.

Buďte rád, každý takové štěstí nemá. Nemluvě o tom, že Microsoft expeduje aktualisace nějakým tajemným nedefinovatelným způsobem, aby nepřetížil aktualisační servery (vždyť ty aktualisace rozesílá po celé zeměkouli, což je třeba vzít v úvahu).

... vždyť jo. Já jsem dostal v. 1809 až po cca půl roce. Ty "pakety s daty" cestují pomalu ...

Nechápem mínusy. Čo sa tu ľudia sťažujú na W10, tak asi najviac na build 1903/18362 . Ja som dostal 1803 17.3. (skôr vypisovalo chybu) a ani mi novší build nechýba. App obmedzenie nemajú (napr. Twitch vyžaduje 1709/16299).

Tak mě třeba první co mě napadlo1809 = DXR1903 = Game Pass.

Přeji dobrý den.Nechci zakládat nový stejný dotaz, tak se ptám zde:Mám HP ProBook 455 G2. Od začátku na něm mám W. 10 Home a všechny aktualizace vždy bez problémů proběhly. Poslední verze je 1809 a bluid 17763.529. Systémový disk má 100 GB a volného místa 52 GB.Několik dní se mě nabízí aktualizace na 1903, tak jsem ji včera spustila. Skončilo to neůspěchem s nějakou chybou (číslo už si nepamatuji). Vyzkoušela jsem tedy všechny rady z tohoto dotazu a nic nepomohlo - aktualizace probíhaly a na konci se zobrazilo okno s nápisem "Na tomto počítači Windows 10 nepoběží" a pod tím "Oddíl rezervovaný systémem nelze aktualizovat".Nevíte, prosím, jak aktualizci provést?Mám vytvořit instalační flešku a aktualizaci udělat z ní?A pokud bych flešku použila, tak nesmažou se data a nainstalované programy?Za rady předem děkuji.

Ještě doplňuji (našla jsem tu původní chybu), že ta chyba při normálně spuštěné aktualizaci byla: 0xc1900201

a) je teď NB funkční (proběhl návrat ke starší verzi)? b) bylo někdy nějak "zasahováno" do instalace, oddílů, atd.?c) není v NB zastrčena SD karta nebo něco v USB?d) upgrade z flešky nelze provést, je ale možné stáhnout ISO, otevřít a aktualizaci z něj spustit.e) pokud jsi schopná provést kompletní instalaci, je možné vytvořit flešku a přeinstalovat, ale musíš řešit zálohu dat a nastavení a stažení a instalaci ovladačů.

a) notebook funguje jako před pokusy o aktualizaci (aktualizace se nedokončila a systém stažené soubory sám smazal).b) do ničeho "zasahováno" nebylo, všechny aktualizace doposud probíhaly bez problémů - až na pokus o přechod na 1903.c) ve slotu na SD kartu byl zastrčený prázdný adaptém mikro karty. Zkusím to znova po jeho vyndání, ale myslím si, že když tam není micro SD, tak to vliv nemá.e) novou instalaci dokážu, dělala jsem ji pře 1,5 rokem, ale to jsem nyní považovala za poslední možnost.Za komentář děkuji.

To vypadá, že v NB je nějaká "problematická" komponenta (grafický čip atd.), která je "profláklá" a MS blokuje upgrade. Mohl by to být i nekompatibilní program, ale to by asi "srozumitelně" ohlásilo (nicméně popřemejšlej). Možná bych to "netlačil" ani ruční instalací, prostě počkej nějaký čas, situace se může změnit.Pokud to prostě "musíš mít", udělej si image systému (spolehlivým a vyzkoušeným způsobem na externí disk) a reinstaluj. Když to nedopadne, snadno obnovíš. Předpokládám, že interní disk není "hot swap", to taky asi blokuje upgrade.

Vyndala jsem prázdný adaptér Micro SD a pomocí aplikace "Pomocník s aktualizací Windows 10" jsem zkusila systém aktualizovat.Výsledek je stejný jako v předchozích pokusech - "Na tomto počítači Windows 10 nepoběží" (ikdyž tam bez problémů běží, ale verze je 1809 a bluid 17763.529).

Ten build má podporu ešte rok. Kde je problém? V túžbe mať čo najnovší build?

Otevři si Aktualizace a obnovení - Windows Update - Vyhledat aktualizace.

To jsem udělal ale nic.

To jsem samozřejmě dělala jako první pokus o aktualizaci.

před instalací update nesmí být , žádná zasunutá usb flascha ani žáložní disk usb jinak neproběhně update na 1903

a co USB hub ?

jestli mas inteli grafiku, nebo staci teeba jen mit nekterou z osobnich slozek presunutou jinam, a update je docasne blokovan.

Pri takýchto otázkach mi napadá len jedno. Prečo, preboha?! Prečo každý potrebuje mať okamžite poslednú verziu? Obsahuje snáď verzia 1903 niečo, bez čoho človek nedokáže byť? Ja osobne sa riadim zásadou, že pokiaľ všetko funguje a nič mi nechýba, tak sa do toho nestarám. A pokiaľ viem, tak verzia 1803 stále dostáva bezpečnostné aktualizácie. Takže niet sa kam ponáhľať. Keď to príde, takto príde.

Ona má 1809 - akt. do 4/2020. Asi Krakatoa niektorých nakazil, alebo si ľudia myslia, že keď je to zdarma, tak to musia mať. Ja som do marca mal 1607 a prakticky mi novší build nechýbal. Síce Twitch sa nedal nainštalovať, ale na to mi stačí prehliadač. A je zaujímavé, že mi MS dal po pol roku existencie novšieho buildu ten starší. Ale funguje, neriešim nič.

A nebo si lidi myslí, že mají rozbitý Windows, když jim automatické aktualizace, nedodali nejnovější verzi Windows.

Lubokubo a ostatní "rádcové", já nikam nespěchám a jsem spokojená s tím, že mě notebook bez problémů funguje. Nic nového nepotřebuji.Jen se mi v oznámení sama nabídla aktualizace na 1903, tak jsem na ni klikla a výsledek popsala výše.Rady jsem hledala proto, že jsem měla obavy, že se s notebookem děje něco nenormálního, nebo, že se kazí, když to začalo hlásit, že "Na tomto počítači Windows 10 nepojede". Každá jiná (předchozí) aktualizace se vždy bez problémů sama nainstalovala, tak se nedivte, že jsem tentokrát trochu zpanikařila a hledala příčinu proč se to stalo. Myslím se, že kritizovat mě za to nemusíte.Nechám to prozatím být a na oznámení o nové aktualizaci reagovat nebudu. Jsou povolené automatické aktualizace, tak tomu nechám volný průběh.Všem ostatním, kteří se snažli poradit a ne kritizovat, upřímě děkuji. Jarča.

1. build 1903 IMHO je problémový.2. mne sa nedarilo dosť dlho prejsť na novší ako 1607. Preniesol som OS na SSD a zrazu to šlo. Netuším či to bolo voľným miestom, ale ofiko je sys. oddiel na SSD rovnako veľký (neofiko nie je, ale to nechápem doteraz). V každom prípade problém bol, ale už nie je.3. aký máš HW? Ak AMD, počkaj si na Hloupého Honzu. Matne si pamätám, že písal o problémoch s AMD CPU/APU/GPU v súvislosti s buildom 1903.4. posledná možnosť je reinštalácia. Buď z OS, aj keď to väčšina nedoporučuje, ale mne to dokonca pomohlo aj pri oprave sys. app. Ani sfc nepomohol, reinštalácia z bežiaceho W10 pomohla. Alebo čistá inštalácia. A keď máš NB, ešte si dokonca W10 vylepšíš tým, že nainštaluješ len čo chceš a môžeš rozdeliť HDD na 3 oddiely (2 byť musia - boot a na OS), t.j. oddelíš dátový oddiel od systémového a ten môžeš ľahšie zálohovať. 5. ja by som na posledný build neprechádzal skôr ako po niekoľkých mesiacoch. IMHO to MS s rýchlosťou vydývania nového buildu preháňa.

Když už jsme u toho buildu 1903. Vypustil už Microsoft vůči tomuto buildu i opravný build? Někde jsem viděl, že Microsoft (spíše v Inside) vydal opravnou aktualizaci. Nějak je ticho právě po tom buildu 1903.

Mám verzi 1903 nainstalovanou hned od 22.5 , stáhla jsem si sama a opravná aktualizace naběhla 30.5, jinak nemám s ní žádný problém