» Poradna » Programy

Windows 10 Bitová kopie systému

Zkoušel jsem provést bitovou kopii systému Win.10 programem v počítači programem zálohování a obnovení (Windows7) provedl jsem stažení do počítače na disk D.Bohužel když jsem si chtěl funkci ověřit tak systém nenajde uloženou kopii.

Odpovědi na otázku

to jako vážně myslíš, že ti půjde udělat bitovkou kopii W10 nástrojem z W7?

Máš W10? Ano? Mrkni se do ovládacích panelů. Nebo napiš do startu "Zálohování".Bitovou kopii jsem dělal, ale zatím ji nezkoušel. Ale až bude čas, raději to zkusím.

Ano ve Win.10 jsem našel vytvořit bitovou kopii po načtení je nabídka uložení na USB vše proběhne v pořádku bohužel po spuštění použít bit.kopii vyskočí upozornění system windows nenašel uloženou kopii.

Ne že by ten nástroj co je ve Win. nefungoval, ale je uživatelsky velice nepřívětivý a spousta uživatelů s ním zápasí...Použij raději jiný, uživatelsky vstřícný program např. Acronis (placený) nebo Aomei (zdarma).http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohov...

Ano půjde, protože nástroj na bitovou kopii je ve Win10 stejná jako ve Win7. Dokonce se to ve Windows 10 jmenuje "Zálohování a obnovení (Windows 7)"

stahni si iso z microsoftu klikni na to pravym dej vypalit bitovou kopii a máš bootovaci dvd nachystany na preinstalaci ap.

Disk D: je co? Další fyzický disk nebo jen oddíl vytvořený na disku, na kterém je systém?

D je popsán jako primární oddíl.

Zálohovat OS na stejný disk(i když na jiný oddíl) je tedy opravdu zhovadilost nejhrubšího stupně.. sorry.. Zálohovat vždy jen na externí disk. Při totálním pádu systému je vhodné mít na extra usb flešce zavaděč zálohy, který ti nabídne k vytvoření z ISO souboru např. Acronis nebo zdarma Aomei. Tenhle ISO soubor jednoduše nahodíš na flešku např. nástrojem Rufus. Zavaděč je rovněž možné vytvořit na extra malý oddíl na externí disk pomocí nástroje Yumi..

Hrabe ti, i běžná verze 11 AcronisTrueImage to umí (následné jistě). Ale použij zaváděcí médium, a zálohu validuj. Pošli si ji kam chceš. Další dobré volby jsou rozdělení (net, optika nemáš-li BD), komprese a šifrování.

Zdravím, právě se mi podařilo nainstalovat bitovou kopii W10 z ext.disku a ono to funguje. Předloni jsem upgradoval W10 na 10let starém PC XP s tim, že veškerá data již budu ukládat na 2 ext. disky (1xMy Passport ) pro možnost sdílení s noťasem. Již při loňské aktualizaci W10 se opakovaně nedařilo instalovat Ethernet ovladače, ale vzdálený přístup naštěstí vše uvedl do původního stavu. Po cca.1/2 roce se aktualizace Ethernet ovladačů na verzi 1709 podařila. Nedávno jsem v Nastavení W10 objevil možnost vytvoření bitové kopie W10 což jsem neplánovitě provedl. Systém si vybral jako úložný prostor My Passport ext.disk. Stejné Nastavení dále nabízelo vypálit bootovací DVD, což jsem také provedl. Minulý týden jsem si spustil automaticky staženou jarní aktualizaci W10 pro X64 a po cca. 1h systém zobrazil hlášení, že se aktualizace nezdařila. Jako možnosti nabídl opravu instalace, restart od bodu návratu, načtení bitové kopie nebo stavový řádek DOSu Bod návratu vytvořený nemám, s DOSem je to taky špatný, o instalaci z bitové kopie nevím vůbec nic. Navíc aut. oprava systemu to po cca.hodině vzdala Zkrátím to, po cca 3 dnech s automatickou opravou jsem vsunul bootovací DVD do mechaniky, stiskl po startu PC ESC a navolil možnost načtení systému z mechaniky DVD. Objevila se již 3 dni známá ´modrá´obrazovka a po volbě načíst bitovou kopii i cesta na ext.jednotku kam byla před měsícem mnou neplánovitě systemem bitová kopie uložena. System ale opakovaně hlásil, že nemůže najit Hard Disk, na který chci kopii uložit. Provedl jsem restart PC s 500GB diskem. Instalační program zahlásil že na disku je málo místa. Vrátil jsem zpět původní 1.000GB disk a postup opakoval. No a povedlo se Poučení pro mě je, že nabízené W10 aktualizace již pro můj 10 starý PC nejsou vhodné. Stejně jako 64bitový Firefox po přechodu z 32bitů pro zpomalenou odezvu. Přeji všem zdárné zavedení bitové kopie W10. Mějte se