» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 bez rezervace

ZdravímMám licenci Windows 8/8.1 v UEFI na notebooku Asus. Aktuálně používám Linuxa nechce se mi instalovat Windows kvůli rezervaci Windows 10.Dá se to obejít?Stáhnout ze stránek Microsoftu?DíkySnapDragon

Odpovědi na otázku

Linux používaj, aktualizuj, len nie zo stránok MS.

Upgrade můžeš provést po celý rok :) . Nemusíš upgradovat ihned po vydání desítek.

Odpovedáš mimo a úplne magorizmy lebo tak neznela otázka. Klient myslel, či si môže stiahnuť niekde finálnu inštalačku OS W10 ktorou vykoná čistý spôsob inštalácie na naformátovaný disk bez toho, aby musel prejsť najprv retroaktívnym procesom na licencovaný W8* (napríklad z Recovery OEM) a následne sa cestou záplat (GWX) registrovať u MS aby v konečnom dôsledku dospel k W10. Teraz babo poraď. Kde si stiahne ISO (ESD, EXE, ZIP) s W10.

Pokud mu nevadí insider program, tak může přes něj :) .

Uhodil si hřebíček na hlavičku.Nechci přejít na osmičky abych si rezervoval Windows 10.Chci prostě ISO, nebo EXE co mi vytvoří instalační disk z flashky.Díky moc za další rady.

Ne,takhle to nepůjde. Pokud nechceš být Insider tak W10 půjdou nainstalovat pouze přes W8.

Já si stejně počkám, jak to bude s ISO souborem, tomu přefláknutí W10 přes W7 moc nevěřím, obvykle to nadělá jen bordel...

Nemusíš mať absolútne obavy. W10 1024 som priamo z grafického prostredia OS W7 "preplácal" inštalátorom, pritom po reštartoch naskočil úplne vyčistený systém W10. (Programové zložky zostali v OLD zachované, ale bez prepojenia na Registre, ini.....). W10 nedokáže prebrať ovládače z OS W7, lebo má pozmenenú architektúru takže sa vykoná takmer čistý spôsob inštalácie aj priamo z grafického prostredia W7/8*. (Niektoré nastavenia, napríklad heslá na wifi, usw, si ale zachová a prenesie ich) . Test som spravil na takmer sedemročnom noťasi Samsung s OEM W7/64 bit. pričom objektívne konštatujem, W10 je o 30% svižnejšia oproti vyladenej W7 na tomto starom HW.

citace: W10 nedokáže prebrať ovládače z OS W7.Asi to tak bude. Před časem jsem také zkusil w10. V průběhu instalace vše v pořádku, ale po instalaci nebylo připojení k síti. Takře mi ovladače síťové karty nepřebral. A co potom?Takže je třeba si dopředu stáhnout ovladače, protože pak se k nim nemusíte dostat.

Kazdy rozumny "instalater" sa do preinstalacie OS bez patricnych ovladacov ani nepusti.

Ovladace z W7 si ve vetsine pripadech prebrat nemuze protoze jsou nekompatibilni. Vetsinu veci bude znat samotny OS tak to ani neni problem.

Nejde až tolik o internet, zvukovku, USB 3.0, a pod. , ale především ovladače grafické karty, se kterými bývají největší problémy. A pokud výrobce nepočítá s aktualizací na novější systém, tak nemá cenu upgradovat.

Windows 10 je nabízena v rámci aktualizací jen platícím zákazníkům, takže nemůže být volně ke stažení. V rámci aktualizací dojde k ověření pravosti a následně je možné OS instalovat. ☺