» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 bez aktivace

Dobrý den,příští týden budu pořizovat nový počítač. Mnou stanovený rozpočet docela zatěžuje cena licence na Windows 10, která činí 2899,- za verzi s flashkou. Tyto peníze bych v danou chvíli raději využil k nákupu výkonnější grafické karty. Pokud stáhnu Windows 10 instalátor přímo od Microsoftu a instalaci dokončím bez zadání produkt klíče, je možné, aby mi systém fungoval po dobu cca měsíce než budu mít peníze k tomu, abych si zaplatil legální licenci? Řešení v podobě nákupu z redditu / kinguinu nebo případně klíčů z internetu nepřipadá v úvahu.V případě, že tato situace takto vyřešit nepůjde, tak se holt spokojím se slabší grafickou kartou.Děkuji moc za Vaše odpovědi. Přeji hezký víkend,JanPS: Nový počítač v tuto chvíli skutečně potřebuji, nemůžu čekat do příštího měsíce, abych vše koupil najednou.

Odpovědi na otázku

1. Kup na Levném SW sedmičky.2. Nainstaluj a aktivuj.3. Udělej upgrade zdarma na W10 (do konce měsíce).-------------------------Ano, W10 fungují i bez aktivace.

Windows od verzie 7 (neviem ako 8) idú nainštalovať bez PK. Neviem ako dnes, ale kedysi sa OEM nedala bez PC kúpiť (=na 1 účtenke). Alebo to urob opačne: kup PC bez externej GK a šetri na ňu. Tú si môžeš kúpiť kedy chceš a o 2 mesiace budeš mať už na výber skoro všetky GK tohoto roku ak nechceš GTX 1070 (ale asi aj na jej konkurenta sa čaká). Ale snáď je situácia už iná a OEM sa dá už kúpiť aj samostatne

Mohu se zeptat co obnáší "mnou stanovený rozpočet" že řešíš OS za 2.899Kč?