» Poradna » Windows (a jiné OS)

WINDOWS 10 aktualizace dne 12.12.2017 nefukcni PC

Po včerejší aktualizaci W10 nabehne přihlašovací obrazovka, po zadání hesla obrazovka je obrazovka černá s podsvicenim a tím to končí. Po ctrl alt del nabehne modrá obrazovka s volbou ukoncit, odhlasit, prehlasit a spravce uloh. Ukonceni, odhlášení a funguje, přihlášení je stejne jako výše popsané. Spravce uloh končí cernou obrazovkou. Takže následně uz jenom vypnout nebo restart se stejným výsledkem. Co s tim? Díky.

Odpovědi na otázku

Obnovit systém ze záložní kopie.Proč se ti to stalo, netuším (pokud sis to nedomrvil nějakým čistítkem-tunítkem), mě na třech počítačích to funguje úplně normálně, s aktualizací nebyl sebemenší problém.

Hochu,evidentne problematice kompu ale VUBEC nerozumis vubec na nej nestrkej pracky a mazej s nim do odborneho servisu kde ti fundovani odbornici pomuzou protoze tvuj neschopny amaterismus muze veci jen podelat...

Zřejmě si už měl nakopnutej systém, to pak občas po aktualizaci padne. Zazálohuj si data a ze stránek MS stáhni Media Creation Tool, pomocí toho si udělej bootovací flashku s nejnovější verzí a udělej čistou instalaci. Neinstaluj antivirus, pracuj pod uživatelským účtem (ne adminem), nech si zapnuté UAC, neinstaluj zrychlovače a čističe a máš klid.

Díky

Skusil by som v spravci uloh spustit explorer.exeJe sanca, ze sa Pruzkumnik spusti a budes si moct spravit elegantne zalohu dat :)

O to jsem se pokoušel, správce úloh se nespustí, končí černou obrazovkou a dál už nic. Zkusil jsem shift f8 při startu, tam se objeví, že průzkumník nereague. Pujdu do kompletní preinstalace. Diky

Hlavne si stiahni najnovsie iso a vytvor si usb pomocou MS Media creation tool.To uz by malo obsahovat najnovsiu kumulativnu aktualizaciu...

Rozumim, diky. Musím nekam na počítač, myslel jsem, že se dostanu alespoň do nouzoveho rezimu, ale smůla.

Problem je v tom, ze sudruhovia z Redmondu, skusaju aktualizacie na "cistom" Windows 10.Sudruhovia ani nemozu tusit, co si dany uzivatel nainstaluje za aplikacie na dany PC.Samozrejme, ze uzivatel ktrory si kupil licenciu (ci priamo, alebo ako Upgrade) ma pravo pouzivat aj ine programy.A tu je ten problem. Windows 10, "holy" (kto by to pouzival?) a Windows 10 s nainstalovanymi programamy, hramy atd. Ked moznosti je na desat na x,teda niekolko milionov variacii.Microsoft ma dve moznosti:1. Testovat pri Upgrade OS aj vsetky programy / aplikacie na trhu(co by trvalo asi par rokov a stalo by to hodne prostreidkov)2. Alebo z platiacich uzivatelov si urobit zadara beta testerov (financne super)Vyhodime neodladenu verziu / Upgrade (usetrime na drahom testovani), vsak vsetci platiaci uzivatelia, nam budu robit "Beta testerov" zadara.Keby bol Win 10 zadara, tak by som to chapal.Kupil som dcere notebook s Win 10, (vyber nebol), zaplatil som si aj plnohodnotny OS.Preco musim po kazdom Upgrade priblblich sudruhov z Redmondu znove riesit ovladace?P.S. Notebook som si kupil za vlastne prostriedky, Microsoft mi neprispel ani prd. Z pravneho hladiska je to moj majetok.Ako si moze nejaka amerikanska firma dovolit zasahovat do mojho sukromia?P.S. nie som Beta tester, licenciu som neukradol, ale poctivo zaplatil.

Preco musim po kazdom Upgrade priblblich sudruhov z Redmondu znove riesit ovladace?Protože je výrobce tvého notebooku neumí udělat pořádně.

"Preco musim po kazdom Upgrade priblblich sudruhov z Redmondu znove riesit ovladace?"Pretoze Microsoft a jeho "priblbli sudruhovia" nie su tvorcovia hardveru, ktory si si kupil a ked chces ho vyuzit na maximum, tak posrane genericke ovladace od MS su tak na instalaciu OS."Protože je výrobce tvého notebooku neumí udělat pořádně"Ale s tymto vyrokom si sa uplne strapnil.O znacke a specifikacie daneho notebooku som sa ani nezmienil.Ale "Miro" vie "Protože je výrobce tvého notebooku neumí udělat pořádně."Nechces sa prezentovat vo Vestirne?

Chapem tvoje vylevy. Ja som updatoval vcera vsetkych 6 domacich W10 zariadeni a na kazdom to zbehlo v pohode...Ziadne nefunkcne ovladace, nic take...Nechcem si teraz zastavat MS, tiez mam ich metody svoj nazor a nie moc dobry teda.Mozem Ti odporucit skusit nejaky Linux a sam uvidis, ci Ti to bude lepsie vyhovovat.