» Poradna » Web a internet

Windows 10 Acer notebook - vypadávání WiFi

Dobrý den,Nedávno jsem si koupila nový notebook (Acer Aspire E14) a když jsem se připojím na WiFi - obzvlášť doma, tak mi neustále vypadává. Všem ostatním v domácnosti funguje i mě na mobilu a tabletu. Dá se někde v počítači něco přepnout nebo jinak vyřešit tento problém? Děkuji,Michaela Střížová

Odpovědi na otázku

Ahoj Michaelo v notebooku je Windows 10?Dělá to od začátku?

Add a děje se to když je NB na baterii nebo když je připojen k proudu?Pokud na baterii tak:Ovládací panely - Hardware a zvuk - Možnosti napájení - Změnit nastavení schématu - Změnit pokročilé nastavení napájení - Nastavení bezdrátového adaptéru - Režim snížení spotřeby - Baterie a vybrat větší výkon.

Nepřijde mi, že by byl rozdíl mezi tím zda je na nabíječce či ne.

Zkus to tedy nastavit na test:u baterie i napájen ze sítě na: maximální výkonvizOvládací panely - Hardware a zvuk - Možnosti napájení - Změnit nastavení schématu - Změnit pokročilé nastavení napájení - Nastavení bezdrátového adaptéru - Režim snížení spotřeby - Baterie a vybrat větší výkon.

Ano, jsou tu Windows 10, které v počítači již byly. Na jiné WiFi to nejdřív nedělal, ale co jsem se přestěhovala a připojila se na jinou, tak to nejde. Kamarád se tady snažil s Windows 10 také připojit, ale nešlo mu to, tak mě napadlo, že to bude systémem.

A další řešením je podívat se na okolní Wifi sítě a přeladit na volnější (nerušený) viz,,tohle se mi stávalo taky v jednom kanclu (kde byly 3 různé ntb a na jednom z nich neustále připojit/chvíli běželo a konec - na ostatních 2 zcela bez problémů po celou dobu). Stačilo přeladit Wifi na jiný kanál (firma přes zeď si pořídila taky Wifi... na stejném kanále) a bylo po problému.,,

Bohužel, jiný WiFi v dosahu není, ale děkuji.

To jste někde na samotě, že kolem není žádná Wifi?

=> tak mě napadlo, že to bude systémem...Bingo! Win10 nema este poriadne odladene ovladace pre wifi, preto sa to chova casto velmi divne. Takze pohladat lepsie ovladace priamo zo stranky podpory konkretneho notebooku, alebo mozno este lepsie zo stranky pre konkretny typ instalovanej wifi karty v tom notebooku.Ak sa nic nenajde, alebo najde a nebude fungovat lepsie, tak potom bude treba opisat, alebo nascreenovat nastavenie routra/AP (aspon to, co sa tyka wifi).

Co? Od výrobce tam je přece driver nainstalován již při prodeji.

Dekuji za radu! Myslim, ze to pomohlo. Stahla jsem si ovladac pro WiFi a asi je to lepsi :)

To spíše bylo něco načatého, protože od výrobce jsou ovladače vždy nainstalovány a reinstalace to opravila.

S West70 se nehádej. Je to Wi-Fi guru. ☺

Já se nehádám. To jest pouze názor do diskuse.