» Poradna » Windows (a jiné OS)

Windows 10 a Virtualbox

Zdravím, mám zakoupenu FPP (krabicovou) licenci na Win10. Chtěl bych se zeptat zda je možné ji legálně aktivovat i ve Virtualboxu? Mám na druhém disku Ubuntu s Virtualboxem, ale pokud do něho nainstaluji Win10-Home nejde aktivovat i když je to FPP. Někdy je to chyba např.0xC004C008, někdy jiná. Pokud je to legální jak postupovat? Samoshřejmě bych licenci využíval pouze a jenom ve Virtualboxu.

Odpovědi na otázku

2. Práva k instalaci a užívání.(iv) Používání ve virtualizovaném prostředí. Tato licence vám dovoluje nainstalovat pouze jednu instanci softwaru a používat ji v jednom zařízení, bez ohledu na to, zda jde o fyzické, nebo virtuální zařízení. Pokud chcete software používat ve více virtuálních zařízeních, musíte si pro každou instanci pořídit samostatnou licenci.zdroj: https://www.microsoft.com/cs-cz/useterms